Krevní skupina ovlivňuje mnohem více věcí, než si většina lidí myslí

Fotografie: Depositphotos

Je známo, že existují čtyři krevní skupiny: A, B, AB, 0 a naše krevní skupina se tvoří, při vývoji v břiše matky. Znamená to, že ji nelze v žádném případě změnit. Zjistěte, jaké informace byste o sobě a své krevní skupině měli vědět.

Mnoho odborníků po celém světě tvrdí, že každá krevní skupina má jedinečné vlastnosti, které mohou mít vliv na hubnutí, specifické podmínky, a dokonce i osobnost. Znalost vlastností konkrétní krevní skupiny vám může pomoci navrhnout odpovídající stravu, která zlepší vaše zdraví.

Správná strava

Během celého dne probíhá v těle chemická reakce. Znalost vaší krevní skupiny může být životně důležitá z hlediska stravy nebo hubnutí. Důrazně se doporučuje, aby lidé s krevní skupinou 0 konzumovali potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako je maso a ryby.

Pro lidi s krevní skupinou A není nutné jíst mouku, protože zelenina je pro ně vhodnější. A lidé s krevní skupinou B by se měli vyhnout kuřeti a konzumovat více červeného masa a lidé s krevní skupinou AB budou mít prospěch z mořských plodů a libového masa.

Fotografie: Freepik

Nemoci

Hlavně kvůli různé tvorbě antigenů na povrchu červených krvinek je každá krevní skupina odlišná. Kromě toho je z tohoto důvodu každá krevní skupina rezistentní vůči jednomu typu onemocnění, zatímco je vyšší pravděpodobnost onemocnění jiného. Proto znalost charakteristik krevních skupin může pomoci zabránit specifickým onemocněním.

Osobnost

Věděli jste, že vaše krevní skupina může ovlivnit vaši osobnost? No, určitě můžete vidět tento příklad. Lidé se skupinou 0 jsou považováni za extrovertní, kreativní, společenští a sebevědomí. Zatímco lidé s krevní skupinou A jsou klidní, umělecké mysli a důvěryhodní. Lidé, kteří se věnují svým cílům, silní a nezávislí, mají obvykle krevní skupinu B. A lidé s krevní skupinu AB jsou důvěryhodní, plaší, zodpovědní a rádi se starají o ostatní.

Těhotenství

Odborníci na zdraví také říkají, že ženy s určitou krevní skupinou mají větší pravděpodobnost otěhotnění než jiné skupiny. Kromě toho ženy se skupinou AB produkují méně stimulačních hormonů, které pomáhají ženám snadněji otěhotnět.

Fotografie: Freepik

Tolerance stresu

Tolerance stresu také závisí na krevních skupinách. Odborníci říkají, že skupina A produkuje více kortizolu. Pokud jste potkali někoho, kdo se snadno naštve, pravděpodobně, má vyšší hladinu adrenalinu a potřebuje více času, aby se zotavil ze stresových situací. Krevní skupiny, které se hůře smiřují se stresem najdete výše v podnadpisu „Osobnost“.

Tuk v břiše

Někteří lidé se nemusí bát tuku v břiše, protože jejich krevní skupina jim pomůže. Lidé s krevní skupinou A snadno tráví sacharidy, takže tito lidé mají zřídkakdy velké břicho. Na druhou stranu, kvůli obtížnému trávení sacharidů jsou lidé se skupinou 0 náchylnější k ukládání tuku v břiše.

Zdroj: MedicalNewsToday