Zdravotní výhody konzumace datlí, které je dobré znát. Zařaďte tento hotový zázrak na svůj jídelníček ještě dnes

Fotografie: Freepik

Máte rádi datle? Svou přirozeně sladkou chutí mohou být skvělým sladidlem i zdravou podobou bonbonů. Jsou výborné v čerstvé i sušené podobě. Kromě toho, že mají příjemnou chuť, nabízí i několik pozitivní účinků na zdraví. Jaké to jsou a co se ukrývá za důvody, pro které se vyplatí datle pravidelně konzumovat.

Co obsahují datle?

Datle vynikají skutečně pestrým obsahem nejrůznějších prvků. Díky tomu jsou nutričně velmi hodnotné. Vzhledem k přirozeně vysokému podílu ovocných cukrů mohou být skvělou svačinkou pro doplnění kvalitní energie kdykoliv během dne.

Kromě sacharidů, vlákniny a menšího množství bílkovin jsou datle bohaté na následující minerály:

  • Draslík
  • Hořčík
  • Měď
  • Mangan
  • Železo

Posílení kostí

Díky přirozenému obsahu nejrůznějších minerálních látek jsou datle výborné do vyvážené diety v rámci prevence osteoporózy. Jejich konzumaci by tak měly zvážit především ženy ve věku po menopauze, u kterých je velké riziko oslabení kostí a častější zlomeniny.

Vhodné jako zdravá sladkost

Datle se v omezeném množství skvěle hodí do diety a pro zdravý životní styl. Díky jejich výrazně sladké chuti totiž uspokojíte touhu po sladkém. Zároveň však do sebe dostanete prospěšné přírodní látky, což je velký rozdíl v porovnání se snědením obyčejných zpracovaných bonbonů, které jsou pouze samotným cukrem.

Zmírnění stresu

Protože datle představují skutečně nadupaný koktejl plný minerálních látek a vitamínů, dokážou pomoci se zmírněním stresu. Důležité jsou hlavně vitamíny skupiny B, vitamín A a vitamín C. Jde tak o skvělý tip na svačinku do práce, do školy a pro zvládnutí náročného studia.

Lepší trávení

Čerstvé i sušené datle jsou přirozeně bohaté na obsah vlákniny. Pokud máte k dispozici jejich sušenou formu, nechte je přes noc ve vodě a ráno získáte perfektní snídani. Zdraví prospěšné vláknina se postará o zlepšení trávení a slouží jako prevence proti zácpě a podobným problémům.

Fotografie: Pixabay

Pro zdravou pokožku

Protože jsou datle opravdu plné nejrůznějších prospěšných látek, jako jsou vitamíny, minerály a podobné, pomáhají se zdravím pokožky. Jejich pravidelnou konzumací si navíc ušetříte potřebu některých doplňků stravy. Podobně jako pomohou s přírodním zlepšením stavu pleti, mohou pomoci i pro zdravější vlasy či pevnější nehty, které se nebudou tolik lámat.