Zadržování vody v těle je nebezpečný problém ohrožující zdraví. Začněte jednat včas

Fotografie: Pixabay

Zadržujete vodu v těle? Potřebujete odvodnit? Možná o tom ani nevíte. Příjem a výdej tekutin by měl být v našem těle v rovnováze, pokud je tato rovnováha narušena, dochází k zadržování zbytečné vody v těle. V důsledku toho pak vznikají otoky, zejména pak na dolních končetinách, a to s sebou nese hned celou řadu komplikací.

Tento problém postihuje mnohem více ženy než muže. Zadržování vody v těle podporuje hormonální nerovnováha, která je pro ženy typická zejména v těchto obdobích:

  • při těhotenství
  • před menstruací
  • při menopauze

Příčiny zadržování vody v těle

Mezi nejčastější příznaky nadměrného zadržování vody v těle patří nadváha, nezdravá strava (zejména příliš mnoho soli v těle), může to být ale také důsledek nedostatečného pohybu a nedostačujícího pitného režimu. A pak samozřejmě hormonální výkyvy u žen, které jsou zmíněné již výše.

Jak tělo odvodnit

Na odvodnění těla Vám pomůže tento jednoduchý recept, který si představíme. Není to ale to jediné, co pro své tělo můžete udělat. Změňte svou životosprávu a chraňte své tělo před zavodňováním preventivně.

Fotografie: Pixabay

Pokud Vám v důsledku zavodnění těla otékají nohy, nachystejte si:

  • svazek petrželky
  • mrkev
  • pomeranč
  • ¼ citrónu
  • polévkovou lžíci lněných semínek
  • trochu vody.

Vymačkejte šťávu z pomeranče a z citrónu, nalijte ji do mixéru. Přidejte rovnou nakrájenou mrkev, petržel i lněná semínka. Ze všeho udělejte v mixéru perfektně hladké smoothie. Koktejl byste měli pít hned po umíchání, dokud je ještě čerstvý a obsahuje co nejvíce vitaminů a tělu prospěšných látek. Pijte tento nápoj pravidelně 1x denně a uvidíte, jak se Vám brzy uleví.

Fotografie: Pixabay

Nezapomeňte také na prevenci, jinak se nápoje nikdy nezbavíte. Až se Vám podaří dostat Vaše zavodněné tělo pod kontrolu, začněte dodržovat vylepšenou životosprávu. Když tělo zadržuje vodu, je to obranná reakce na její nedostatek. Proto zvyšte pitný režim. Více pijte, tělo pak ztratí důvod, proč se zavodňovat. Dopřejte Vašemu tělu pravidelný přísun vody, vypít celou lahev najednou nebude mít valná účinek.

Vodu může zadržovat i přílišné množství soli v těle. Omezte příjem soli v potravinách. Při vaření solte málo, více pak používejte k dochucení koření a bylinky.

Dále se také zkuste vyhýbat bílému průmyslovému cukru, nahraďte jej přírodním cukrem, který je hojně zastoupen v ovoci a v případě potřeby použijte ten třtinový. Zapomínat byste neměli ani každý den se trochu hýbat, Nemusí jít o nic složitého ani namáhavého a stačí půl hodiny denně.