Správné kalhotky nejsou jen sexy, jsou navíc zdraví prospěšné

Možná si myslíte, že spodní prádlo je to poslední, z čeho je třeba dělat vědu. Opak je pravdou. Nestačí, aby se vám líbilo a aby vám ho pochválil partner. Je nutné, aby vám přesně sedělo – jak podprsenka, tak kalhotky. My se dnes zaměříme na kalhotky.

Kalhotky – jejich materiál

Kam kalhotky budete nosit?

Je důležité myslet na to, co v kalhotkách budete dělat, jak často je budete nosit, kam je budete nosit. Rozhodně není vhodné nosit saténové kalhotky během túry v horách a naopak obyčejné bavlněné nejspíš nebudete schovávat v šuplíku pro zvláštní chvíle.

Prodyšné kalhotky = správné kalhotky

Pokud sháníte kalhotky na běžné, celodenní nošení, vyhněte se umělým materiálům. Nejlepší jsou přírodní materiály, jako bavlna nebo přírodní hedvábí. Umělé materiály mohou znepříjemnit život vyrážkami v oblasti třísel či nepohodlnými mykózami, které byste musely řešit u vašeho gynekologa. Bavlna naopak umožňuje prostupování vzduchu a nezamezí tak pokožce dýchání.

Barvy, které vám nesmí chybět

Určitě není na škodu koupit si pár kousků červených kalhotek či jinak výrazných, ovšem každá žena by měla mít několik černých, bílých a tělových kalhotek. Ty jsou samozřejmostí a důležité je také pamatovat na kombinaci spodního prádla se zbytkem oblečení. Určitě není dobré zvolit černé kalhotky pod bílou sukni!

Střih podle postavy

Pozor na třísla!

Mnoho žen volí nevhodný střih kalhotek, který jejich postavě přidává kila, nesedí jim a co je hlavní – mnoha ženám kalhotky nesedí v tříslům, kde máme lymfatické uzliny a důležité cévy. Správně přiléhavé prádlo umožní tělu fungovat tak, jak má. V opačném případě si zaděláváte na komplikace!

Pro štíhlé ženy

Štíhlé ženy se nemusí obávat zařezávání kalhotek, nemusí řešit stahování bříška. Přestože není co skrývat, není na škodu vybrat si kalhotky, které jsou do pasu a odhalují polovinu zadečku. Neubíráte tak mužům fantazii nošením těch nejminiaturnějších kalhotek, tzv. tanga mnoho mužů neocení.

Pro ženy s kily

Ženy plné postavy dělají tu chybu, že si kupují menší velikosti prádla, které se zařezává a nevypadá pod oblečením hezky. Není to ani zdravé, pohodlné. Proto se nebojte kalhotek s vysokým pasem, které stáhnou boky i bříško – zpevní se vám tam figura, vytvaruje pas.

Obrázek: pixabay.com