Babičky věděly, jak účinně a přírodně na vrásky. Zkuste jejich osvědčenou metodu

Fotografie: Freepik

Neznáme žádnou ženu, která by měla radost ze vzniku vrásek na tváři. Již kolem čtyřicátého roku se mohou tvořit první, mírné vrásky, proto s nimi začněte ihned bojovat a budete déle mladé.

Všimla jste si prvních vrásek? Nemeškejte a snažte se proti nim urychleně bojovat. Věřte nebo ne, ale nemusíte kupovat drahé krémy, jsou toxické a o jejich účinku by se také dalo polemizovat. Naštěstí již naše babičky věděly, jak s těmito kosmetickými vadami bojovat. I ony si chtěly udržet mladistvý vzhled pokožky. Používaly tuk a skořici, ze kterého vyrobily účinnou mastičku. Stejně jako skořicový olej, bude mít stejné účinky i ricinový olej. Bude bezpečnější a neprojeví se na něj alergie, jak tomu může být u skořice. Jde o efektivní, přirozené a ekologické řešení. Pokožka se stane vypnutější, regenerovaná a jemná. Navíc se díky tomuto oleji dokáže zbavit i akné.

Fotografie: Freepik

Jak aplikovat ricinový olej, a co budete potřebovat

  • Vatový tamponek
  • Ricinový olej

Nakapte olej na tampon a naneste jej na postižená místa. Jestliže chcete olej použít jako prevenci, nanášejte jej kolem očí, rtů, na tváře, čelo i bradu. Nedřete, pouze lehce poťukávejte pomocí tamponu. A hotovo, skvělý bojovník proti vráskám je aplikován.

Kdy použít

Nejvhodnější bude, pokud olej použijete přesně před spaním. Bude mít celou noc na to, aby se absorboval hluboko do pokožky, aniž byste ho setřeli. Druhý den ráno vyčistěte pleť pleťovou nebo ještě lépe micerální vodou. A nezapomínejte, že je nejlepší proti vráskám bojovat okamžitě. Nečekat, až budete mít hluboké vrásky, proti kterým se bojuje opravdu těžko. Rádi bychom upozornili, že byste se měli vyvarovat nadměrnému slunění. Pleť je po slunění dehydrovaná a je vysušená, lépe se tak tvoří vrásky.

Proč právě ricinový olej?

Jedná se o rostlinný a zdravý olej, který obsahuje značné množství vitaminu E podporující mladistvou a vypnutou pleť. Získává se lisováním semen z plodů tropického keře. Má ochranné a regenerační vlastnosti, tudíž na pleť jako stvořený. Je lepší použít přírodní přípravky než zkoušet deset chemických krémů, které budete střídat, vaše pleť bude plná akné, a navíc účinek se dostavit ani nemusí.

Zdroj: WebMD