Účesy podle tvaru obličeje: Omlaďte svůj vzhled až o 10 let prostou návštěvnou u kadeřníka

Fotografie: Depositphotos

Krátké vlasy jsou vždy velmi módní, pokud chcete zdůraznit svůj vzhled nebo naopak zjemnit své rysy. Zjistěte, který střih vám nejvíce vyhovuje a jak ho nosit.

Chcete-li si vylepšit obličej, proč si neudělat krátký sestřih? Ať už se jedná o střih pixie nebo propadlý bob, změna účesu může vašemu vzhledu dodat moderní nádech, který v sobě spojuje půvab a eleganci. Je však důležité přizpůsobit tuto změnu tvaru vašeho obličeje. Tvar vašeho obličeje by měl být vždy rozhodujícím faktorem při výběru účesu u kadeřníka. Bude lichotit vašim rysům a zároveň zvýrazní vaši ženskost.

Který krátký sestřih zvolit podle tvaru obličeje

Pokud se bojíte krátkého sestřihu, protože si myslíte, že by to mohla být vlasová katastrofa, zamyslete se znovu. A to z dobrého důvodu, protože každému tvaru obličeje lze přizpůsobit konkrétní střih, a získat tak jiný vzhled, který odpovídá vaší osobnosti. Tato změna vzhledu může být ideální také s příchodem jara nebo léta, jež přináší závan čerstvého vzduchu pro novou sezónu.

Díky krátkému účesu budete vypadat ležérněji, ale zároveň žensky. Pokud jste se ještě nikdy neodvážili kvůli této změně zajít ke kadeřnici, nezoufejte, stříhání vlasů má mnoho výhod. Jednou z nich je, že údržba a úprava vlasů zabere méně času. Aby toho nebylo málo, krátký střih vypadá mladistvě a je vhodný pro všechny věkové kategorie a příležitosti.

S výběrem pomůže dobrá kadeřnice

Pokud se mnoho žen neodváží zvolit tyto nůžkové střihy, zejména jestliže mají dlouhé vlasy, je to proto, že si myslí, že nemají správný tvar obličeje pro krátký střih. Jestliže se chcete ujistit, můžete požádat o radu, jak vlasy ostříhat, svou kadeřnici. Existuje mnoho typů krátkých střihů, jako je například propadlý bob, chlapecký bob, vrstvený bob nebo dlouhý bob.

Fotografie: Piqsels

Kadeřnice by vám měla pomoct, doporučujeme tedy vybrat si takovou, které důvěřujete a která vám krok za krokem vysvětlí, jak postupovat k dosažení konečného výsledku, jenž zároveň splní vaše očekávání. Vezme v úvahu tvar vašeho obličeje a radikálně změní vzhled, čímž zvýrazní vaše přednosti.

Který střih může zjemnit kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, neměli byste volit příliš krátké střihy. Doporučujeme hrát si s reliéfem a zvolit zúžené nebo vrstvené účesy. Propadlý bob může orámovat obličej a můžete si ho upravit podle nálady. Hladké, vlnité nebo kudrnaté, objem je pro tento tvar obličeje jako stvořený.

Oválným obličejům sluší krátké střihy

Pokud máte oválný obličej, můžete si s vlasy dělat, co chcete. Můžete si vybrat jakýkoli typ krátkého účesu a upravit si ho podle svých představ. Můžete zvolit asymetrické délky, které vám dodají moderní a rozhodně avantgardní vzhled. Chlapecký střih může také zvýraznit vaše rysy a hodí se pro každou příležitost. Lze je nosit dozadu s objemem a lakem na vlasy nebo oholené, aby vynikly vaše ženské rysy.

Fotografie: Piqsels

Hranatý obličej je ideální pro ofiny

Pokud máte hranatou čelist, je tento sestřih dokonalým způsobem, jak zjemnit rysy a dodat tváři harmonii. Za tímto účelem si kadeřnice může pohrát s ofinou, aby dodala konturám vašeho obličeje jemnost. Chlapecký střih se nedoporučuje, protože by mohl váš obličej ještě více zestručnit. Ofina napravo nebo nalevo dodá eleganci, kterou může krátký sestřih přinést. Rozdělení vlasů uprostřed může vaší tváři dodat moderní vzhled.

Zdroj: Byrdie