Rozlučte se s bělícími pastami na zuby. Existují levnější způsoby, jak dosáhnout zářivě bílého úsměvu

Fotografie: Freepik

Bělení zubů využívá stále více žen, jež chtějí oslnit zářivým úsměvem. Je pravdou, že úsměvu si všimne každý a pokud na někoho vyceníte zanedbané a zažloutlé zoubky, pravděpodobně moc velký dojem nezanecháte. Pokud si neodepřete pochoutky v podobě kávy, vína, černého čaje a dalších laskomin, není se čemu divit, že vaše zuby zrovna bělostně nesvítí. Naštěstí existuje způsob, jak dosáhnout bělení zubů i bez zásahu odborníka.

Soda

Co se bělení zubů týče, soda je poměrně známým a často využívaným pomocníkem. Je to velice jednoduché, v podstatě stačí do sody namočit kartáček na zuby a následně si jím zuby vyčistit. Po chuťové stránce to není nic moc a rovněž platí, že byste si takto zuby neměli bělit častěji, nežli 2x týdně.

Fotografie: Pixabay

Jahody

O jahodách je známo, že obsahují účinné kyseliny, které nejsou nikterak agresivní, ale zároveň dokážou odstranit nelichotivé zabarvení zubů. Bělení zubů pomocí jahod má mnoho výhod – nejenže vaše zuby získají lepší odstín, ale zároveň jahody moc dobře chutnají a jsou zdravé.

Mrkev

Mrkev je dobrá nejen na oči a my vás ihned přesvědčíme proč tomu tak je. Ačkoli je mrkev oranžová a jakmile přijde do styku s látkou, obarví jí, na zuby to neplatí. Mrkev podporuje tvorbu slin, což obecně napomáhá v boji proti bakteriím, posiluje dásně a mechanicky vaše zuby zbaví nevzhledných skvrn.

Fotografie: Pixabay

Ořechy

Milujete ořechy? Pak je využijte pro domácí bělení zubů, které vás bude bavit a ještě vám zachutná! Ořechy působí jako jemné abrazivum, což znamená, že když budete ořechy kousat, odstraníte tak ze zubů nejrůznější skvrny a povlak.