Dokonalá pleť nemusí být jen marným přáním. Zatočte jednoduše s nevzhlednými vráskami

Fotografie: Freepik

Vrásky jsou noční můrou milionů žen po celém světě. Každá žena se snaží tomuto problému předcházet, ale v některých případech marně. Vyzkoušejte některý z postupů, jak se jich zbavit nebo je alespoň efektivně zamaskovat.

Pomohou vám produkty z lékárny

Určitě máte už svůj osvědčený tip, jak se vrásek zbavit. Hlavně aby to nebylo moc drahé a nebolelo to. Krémy seženete vlastně už ve všech lékárnách a drogeriích, stačí si jen vybrat ten správný pro váš typ pleti.

Krémy zajistí hloubkové čištění a výživu, je ale potřeba o pleť pečovat pravidelně. Jednorázově jednou za měsíc krém pleti nepomůže. Můžete si krém nebo masku tak vytvořit z domácích surovin, záleží na preferencích každé ženy.

Použít můžete také kosmetiku, která obsahuje peptidy. Ty fungují jako botox a vyplní tak vaši pleť. Snižují svalovou aktivitu a opravují poškozené buňky pleti i tkáň obličeje.

Zkuste obličejovou gymnastiku nebo si dopřejte masáž

Pokud si chcete dopřát opravdu kvalitní masáž, zajděte si ke kosmetičce. Pravidelnou kosmetickou péči totiž předejdete předčasným projevům stárnutím, navíc kosmetička se o vás postará a dopřeje vám i masáž obličeje, při které budete skvěle relaxovat. Masáží se vám zlepší krevní oběh a pleť bude vypadat zdravěji.

Cvičením si velice pomůžete od projevů stárnutí. Stačí mu věnovat několik minut denně a zanedlouho uvidíte výsledky. Je to základní pravidlo, aby byly výsledky vidět. Cvičení vám pomůže také ovládat výraz obličeje. Ideální metodou je v tomto případě „japonská zvedaní“. Tím můžete obnovit mladistvý vzhled své pleti.

Pokud raději chcete vyzkoušet domácí recepty, vyzkoušejte následující suroviny:

  • Vaječné bílky
  • Banány
  • Ricinový olej
  • Olivový olej

Olivový olej je plný antioxidantů, které dokážou zpozdit procesy stárnutí. Ten ricinový zase obsahuje mastné kyseliny, které je potřeba pleti pravidelně dodávat.

Fotografie: Pixabay

Banány jsou vhodné nejen jako maska na vlasy, ale dají se využít jako pleťová maska, která vás zbaví vrásek. Banán smíchejte s pomerančovou šťávou a bílým jogurtem a naneste směr na obličej.

Zajímavým poznatkem je, že je důležité, jak v noci spíme. Spánek totiž také ovlivňuje tvorbu vrásek. Je proto nejlepší spát na zádech, aby se tvář neotlačovala o polštář. Pokud usnete jakkoliv, jen ne na zádech, kupte si kvalitní polštář a saténové povlečení.