Tajemství krásné pleti korejských žen. Naučte se způsoby, jak o ni pečují

Fotografie: Depositphotos

Když se podíváte na korejské ženy, většinou si hned všimnete dokonale hladké a svěží pleti téměř bez stop nedokonalostí. Může jít o genetické předpoklady, ale velkou část hraje také pravidelná péče o pleť. Základem korejské péče o pleť je perfektní vyčištění a důkladná hydratace.

Tajemství korejské péče o pleť

Znát tajemství ohledně krásné, svěží pleti, která stárne pomaleji a udržuje si svou vitalitu? V takovém případě se zaměřte na následující návody. S těmito několika radami zvládnete dokonalou péči o pokožku i z pohodlí vlastního domova, takže nemusíte vyrážet do žádných drahých kosmetických salónů.

Jakou kosmetiku budete potřebovat?

Vždy mějte na paměti, že se vyplatí investovat do kvalitnější kosmetiky s dobrým složením. Základní kosmetika a přípravky, které využijete v každodenní péči o pleť, jsou následující:

  • Dvoufázový odličovač
  • Pěnu, gel nebo čisticí krém
  • Peeling
  • Správný krém a účinné sérum pro doplnění výživy

Perfektní vyčištění pleti

Prvním a velmi důležitým bodem každodenní rutiny v péči o pokožku obličeje, je především důkladné vyčištění. V první fázi začněte důkladným odlíčením. Využívejte dvoustupňové odličovače, které obsahují rovnou dvě účinné složky.

Zvládnou tak odstranit make-up různých druhů a stupně odolnosti. Druhý krok spočívá v perfektním dočištění pleti. K tomu budete potřebovat pěnu, gel, čisticí vodu nebo krém. Snažte se důkladně omýt pokožku obličeje, krku a dekoltu.

Aby bylo čištění skutečně úplné a netvořily se nevzhledné černé tečky, používejte alespoň jednou za týden peeling. Pro osoby s citlivou pokožkou se hodí spíše enzymový peeling bez hrubých částic.

Výživa a regenerace pleti

Dalším krokem je důkladné vyživení pokožky. K tomu budete potřebovat kosmetiku vybranou podle typu vaší pleti. Jedině tak dosáhnete nejlepších možných výsledků. První krok péče o pleť spočívá v aplikaci koncentrovaného výživného séra.

Díky pořádnému obsahu živin se postará o zlepšení regenerace a rozjasnění pleti. Pravidelným používáním také můžete zpomalit známky stárnutí. Dále se doporučuje alespoň dvakrát za týden využít výživnou masku na pleť. Na každodenní bázi nezapomínejte na aplikaci vhodného krému.

Dobrou volbou jsou přípravky s kyselinou hyaluronovou, přídavkem vitamínu D a podobně. Speciální péči věnujte očnímu okolí, kde je lepší použít speciální krém přímo určený na tuto citlivou oblast. Každé ráno přidejte také ochranný UV krém, s jehož pomocí ochráníte pleť před škodlivým vlivem slunečního záření, které je důvodem tvorby vrásek a má tak velký podíl na stárnutí pleti.