Pět tajemství krásy japonských žen pro hladkou pokožku v jakémkoliv věku

Fotografie: Freepik

Japonské ženy mají jasnou a krásnou pleť. Je to tím, že k jejímu zlepšení používají přírodní aktivní složky. O svůj obličej se starají rituálně.

K tomu, aby měly japonské ženy zářivou pleť, mají celou řadu způsobů, které si však střeží. Pokud se je ale dozvíte a přijmete je za svoje, vyhnete se vzniku jemných linek a vrásek. Budete pak mít hladkou pokožku bez nečistot. O pokožku je nezbytné pečovat, protože je citlivá na četné vnější agrese. Mezi nimi je vystavení slunce, hromadění toxinů, ale také líčení.

Pokožku je nutné hydratovat

Dostatečná hydratace je pro obličej důležitá. Ideální je také nekouřit a používat opalovací krém s SPF, které je přizpůsobené barvě pokožky. Vyvážená strava na antioxidanty také pomáhá zachovat její pevnost. Japonky mají pět pravidel, které je třeba dodržovat. Prvním z nich je krmení pokožky zevnitř. Místní hydratace totiž nestačí. Pro zdravou pokožku hraje klíčovou roli také jídlo. Vitamín B, který obsahuje rýže, vyživuje pokožku zevnitř. Omega-3 masné kyseliny zase bojují proti stárnutí pokožky, zelený čaj bojuje proti volným radikálům a vitamín C aktivuje produkci kolagenu a elastinu.

Fotografie: Freepik

Přirozeným prostředkem proti vráskám je použití rýžové vody na obličej. Vhodné je připravit si pleťové mléko, které použijete ráno před líčením a večer před spaním. Stačí si uvařit půl šálku rýže ve dvou šálcích vody. Vařte ji 30 minut. Poté směs přefiltrujte a nalijte do lahvičky. Uchovávejte ji v lednici. Pro aplikaci ji stačí nalít na bavlněný odličovací tampon a krouživými pohyby masírovat obličej. Za měsíc si jistě všimnete výrazných zlepšení na vaší pleti. Rýžová voda je také známá svými přínosy pro vlasy. Má tedy opravdu široké využití v kosmetice.

Tónujte pleť a masírujte ji

Udělejte si čas na odstranění make-upu, hydrataci i mazání odumřelých buněk. Naneste několik vrstev péče, abyste pokožku důkladně uzdravili a pročistili. Důležité je také pravidelně masírovat obličej. Jde nejen o uklidňující rituál, který je potřeba dělat každý večer, ale má také vlastnosti, které působí proti stárnutí. Umožňuje výrobkům dobře proniknout do pokožky a stimulovat krevní oběh, který okysličuje pokožku. Tyto malé kruhové pohyby na obličeji zabraňují vzniku výrazových linek.

Fotografie: Pexels

Pro make-up platí, že v minimalismu je krása. Japonky dávají přednost přirozenějšímu stylu. Jednoduchost je maximální sofistikovanost. Pokud nosíte make-up každý den, je důležité ho každý večer opravdu odstranit. Po odlíčení zůstane na povrchu tváře jen málo zbytků všeho špatného a vaše pokožka může volně dýchat. Je důležité se o ni starat s náležitou péčí a potom se nebát ukázat, co jste díky své píli dokázali.

Zdroj: SavvyTokyo