Kávu nemusíte jen pít. Díky její síle můžete zvýraznit svou přirozenou krásu

Fotografie: Freepik

Chcete mít krásnou pokožku, zdravé a lesklé vlasy, ale už vás tolik nebaví investovat do často zbytečně drahé kosmetiky z drogérií? Skvělé a účinné přípravky si naštěstí dokážete vyrobit sami doma ze snadno dostupných surovin.

Takovým skvělým příkladem jsou hned 2 povedené recepty, jak využít kávu pro zkrášlující procedury. Uvidíte, že si tento nový způsob levné a přesto účinné kosmetiky zamilujete.

Přírodní peelingová maska

Káva je díky své jemné struktuře přirozený peeling. Dokáže snadno odstranit drobné odumřelé částečky kůže. K tomu navíc přidá pořádnou energetickou dávku pro rozjasnění pleti.

Má i kladné účinky z pohledu vnitřní výživy, protože stimuluje tvorbu kolagenu v pokožce, který je zodpovědný za pevnost a elasticitu. K tomu všemu se přidává lehce protizánětlivý účinek pro eliminaci výskytu akné.

Co budete potřebovat pro výrobu domácí peelingové masky:

  • 1 hrnek mleté kávy
  • 1 hrnek hnědého cukru
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 2 lžíce medu

Návod na přípravu a použití domácího kávového peelingu:

Vezměte všechny ingredience a jednoduše je smíchejte ve větší nádobě. Pokud se maska špatně roztírá, přidejte ještě trochu vody, aby se s ní lépe pracovalo. Pro co možná nejlepší účinek naneste tuto směs na obličej, krk i dekolt.

Během nanášení jemně promasírujte pokožku pro lepší prokrvení a odstranění odumřelých kožních buněk. Masku nechte na obličeji do té doby, než vyschne a ztvrdne. Následně se pusťte do důkladného omývání. Připravenou peelingovou směs můžete ponechat v lednici a použít za dalších pár dní.

Výživný šampon na vlasy

Krásně lesklé, hladké vlasy, které k tomu všemu rychle rostou. Přesně tohle dokáže kofein obsažený v kávě, takže se není čemu divit, že ho najdete ve složení velkého množství vlasové kosmetiky.

Jednoduchý šampon se skvělými účinky si ale zvládnete hravě připravit z pohodlí domova. Pozor jen při použití na světlých blond vlasech, kdy může dojít k jejich zabarvení do tmavších odstínů.

Co budete potřebovat:

  • Základní ideálně přírodní šampon na vlasy
  • 5 lžic mleté kávy
  • Trochu vody

Příprava a postup použití kofeinového šamponu

Připravte si šampon s co nejvíce jednoduchým složením. Připravte si kávu z teplé vody, která se ale úplně nevaří. Počkejte, než tekutina vychladne. Až bude chladnější teploty, využijte lahev od vybraného šamponu a přidejte kávový roztok dovnitř. Důkladně protřepejte, aby došlo k promísení šamponu s kávou.

Před použitím se vyplatí nechat směs ustálit ještě alespoň dvě hodiny. Použití je následně velmi podobné jako u klasického šamponu. Důkladně naneste na vlasy a pokožku a masírujte krouživými pohyby.

Pro lepší účinek nechte působit 5 minut a až poté opláchněte. Uvidíte, že vlasy budou nádherně lesklé a vyživené jako po drahém přípravku z kadeřnictví.