Časté chyby v péči o vlasy, které ženám přidají na vzhledu až 15 let

Fotografie: Pixabay

Ženy řeší své vlasy vcelku často, ale občas zapomínají na to, že i ohledně vlasů lze udělat několik chyb. Toto jsou ty nejčastější, kvůli kterým poté mnoho žen vypadá starší.

Jestliže chodíte pravidelně ke kadeřníkovi/kadeřnici a už několik let jste nezměnily podnik, s největší pravděpodobností jste vždy spokojené s výsledkem. Někdy ale lidé nevidí, že určité změny na jejich vlasech je dělají mnohem starší. Díky těmto tipům se však můžete vyhnout tomu, že budete vypadat o 10 nebo i 15 let starší, a můžete si tak užívat mladistvého vzhledu, který vám budou ostatní závidět.

Dlouhé rovné vlasy bez střihu

Některé ženy si nechtějí nechat udělat nějaký sestřih a místo toho si nechají narůst dlouhé vlasy, které nejsou nijak sestříhané nebo upravené. Dlouhé rovné vlasy však zvýrazňují každou vrásku nebo jinou nedokonalost, již má člověk na obličeji. Pokud je to i váš případ, zkuste se podívat na různé celebrity, které mají dlouhé vlasy, ale dodávají jim lehkým střihem alespoň trochu stylu, a neupozorňují tak na své vrásky.

Krátké vlasy a chlapecký styl

Mnoho starších žen si nechává ostříhat vlasy na krátko úplně stejně, jako je mají muži. Ne každé dámě však takový účes sluší a je potřeba se zaměřit na tvary obličeje. Pokud vám bude připadat, že krátké vlasy vám nesedí, zvolte raději mikádo nebo vyzkoušejte ofinu či patku. Lehká změna ve střihu vlasů vám jistě prospěje a pokud se vám to nakonec nebude líbit, můžete si nechat vlasy opět dorůst.

Dbejte na pravidelné stříhání

Jestliže se pokoušíte schovávat za vlasy, pravděpodobně je něco špatně. Vlasy primárně přes obličej vám budou vadit v rozhledu po okolí a mohou vám kazit oči. Až si všimnete toho, že je vaše hříva příliš dlouhá nebo vám ofina bude zasahovat až do očí, nechte si ji zastřihnout a zkuste se trochu poodhalit.

Fotografie: Pexels

Kroťte se s experimenty

Pokud vám už není 20, ale spíše nad 40, zkuste se trochu usměrnit v tom, jak často budete měnit účes nebo barvu na vlasech. Většina lidí ve 20 experimentuje se vším možným, ale pokud si nenajdete něco, co budete nosit pravidelně, a na vaší hlavě se budou často objevovat jiné barvy, možná budete působit dojmem, jako kdybyste nevěděla, co se sebou.

Žehličku na vlasy nechte raději v šuplíku

Nejenže žehlička vlasy hodně ničí, ale také vám může způsobit to, že nebudete vypadat zrovna dobře. Pokud totiž máte hranatý obličej, raději tuto pomůcku ani nepoužívejte. Narovnaná hříva je vhodná pouze pro dámy, které mají kulatý obličej, ale těm, jež mají hranatý, příliš nesluší.

Nemusíte mít vždy dokonalý účes

Vždy pamatujte na to, že jste pouze člověk, a ne stroj. Čas od času se každému stane, že nemá svůj den nebo mu zrovna není nejlépe. Pokud tedy potkáte jinou ženu, která si zapomněla jakkoliv upravit vlasy, nesuďte ji. Je totiž velká pravděpodobnost, že jednou budete mít také špatný den a nebudete mít náladu ani energii na to, abyste si dělala jakýkoliv účes.

Fotografie: Pixabay

Pravidelné návštěvy kadeřnice

Ať už máte jakýkoliv střih a o vlasy se staráte různými způsoby, nezapomínejte chodit pravidelně ke kadeřnici. Tyto dámy mají pravděpodobně více informací o vlasech než vy a když si necháte jednou za dva měsíce ostříhat konečky a pořádně umýt hlavu, uvidíte, že vaše vlasy budou brzy v lepší kondici.

Zdroj: Fumara