Domácí masky pro narovnání vlasů. Jejich příprava je snadná a účinek nad očekávání

Fotografie: Pexels

Použití komerčně vyráběných masek na narovnání vlasů může být riskantní a finančně náročné. Proto přinášíme několik levnějších postupů.

Tak už to zkrátka je. Kdo má od přírody rovné vlasy, chodí na trvalou, aby získal kudrliny, a ten, kdo jich má přirozeně plnou hlavu, pro změnu touží po rovných vlasech a denně zápasí se žehličkou. Ať už patříte do té první nebo druhé skupiny, mohou vám pomoci postupy popsané v odstavcích níže. Masky vaše vlasy vyživí a opakovaným použitím i narovnají. A to není všechno. Vyrobíte je z běžně dostupných surovin bez použití chemie.

Kokosové mléko má velký vliv na strukturu vlasů

Smíchejte dohromady šálek kokosového mléka, čtyři polévkové lžíce citronové šťávy, dvě lžíce panenského olivového oleje a tři lžíce kukuřičného škrobu. Tuto směs povařte na mírném ohni. Postupně získá konzistenci pudinku. Nechte ji vychladnout a skladujete ji v lednici v uzavřené sklenici. Používejte ji jednou až dvakrát týdně po umytí vlasů. Nechte ji 1–2 hodiny působit a pak opláchněte.

Fotografie: Pexels

Řecký jogurt s medem poslouží nejen na zahnání hladu

Pro jednu z nejúčinnějších hydratačních masek na vlasy si připravte dvě lžíce řeckého jogurtu, lžíci medu, lžíci panenského olivového oleje a lžíci citronové šťávy. Toto množství je určeno pro střední délku vlasů. Suroviny promíchejte dokud se nespojí v homogenní směs. Masku naneste na umyté a vlhké vlasy. Nechte ji působit asi hodinu, pak vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Znovu kokosové mléko, ale tentokrát s avokádem

Opakované použití kokosového mléka vlasy postupně narovná a vitamíny obsažené v avokádu je posílí a vyživí. Pro masku budete potřebovat jedno zralé avokádo, půl plechovky kokosového mléka, dvě lžíce panenského olivového oleje a tři lžíce medu. Dužinu zralého avokáda rozmixujte společně s ostatními surovinami. Pak směs naneste na vlhké vlasy a nechte ji půl hodiny působit. Potom vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Fotografie: Pixabay

Jílovitá půda okolo bydliště má i své výhody

Poněkud překvapivou přísadou v této masce je jemný jíl. Ale nemusíte pro něj do přírody. Zelený jíl lze zakoupit v některých drogeriích. Obsahuje pestrou škálu minerálů, které podporují růst vlasů a mají pozitivní vliv na jejich lesk a strukturu. Smíchejte trochu jílu se žloutkem a vodou do kašovité konzistence. Směs naneste na vlhké vlasy a nechte ji působit půl hodiny. Pak vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Zdroj: WomensHealthMag