Jak pomocí fénu narovnat vlnité vlasy. Budou rovné, lesklé a bez krepatění

Fotografie: Farrah Zakir / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud se vám stává, že ve snaze dosáhnout rovných vlasů se vám zkrapatí a očekávaný efekt se nedostaví, zkuste tyto tipy, jak dosáhnout pomocí fénu rovných a lesklých vlasů.

Hodně žen používá pro rovnání vlasů žehličku na vlasy. Ta je velmi oblíbená a pokud máte vlasy rovné, žehličkou je pouze rychle uhladíte a hotovo. Jestliže však máte vlasy vlnitější, kudrnaté nebo krepaté, vyzkoušejte je narovnat pomocí fénu. Použijete-li studený vzduch, ušetříte si i zbytečné poškození vlasů.

Začněte správným umytím vlasů

Nejdříve si vlasy umyjte jemným šamponem, který obsahuje hydratační složky, jako je glycerin, aloe vera nebo kokosový olej. Šampóny obsahující sulfáty nebo alkohol vlasy vysušují a budou přispívat k jejich krepatění. Stejně tak i horká voda vlasům neprospívá. Poté aplikujte na vlasy posilovací kůru nebo kondicionér s obsahem hydratačních složek.

Opláchnuté vlasy jemně vymačkejte do ručníku. Ideální je ručník z mikrovlákna nebo staré tričko. Froté ručníky jsou na vlasy příliš hrubé a přispívají k jejich lámání a krepatění. Poté si vlasy pročešte řídkým hřebenem. Máte-li je dlouhé, začněte konečky a postupujte dále k hlavě. Pokud se vám vlasy hodně cuchají, použijte rozčesávací emulzi ve spreji.

Fotografie: Freepik

Vlasy rozdělte do několika sekcí

Nyní nechte vlasy uschnou asi na 75 %. Aplikujte na ně přípravek pro tepelnou ochranu vlasů. Tento krok je velmi důležitý a neměl by se vynechávat. Nyní si rozdělte vlasy na 4–6 částí. Vlasy jemně stočte a připevněte sponou. Volnou si nechejte jednu přední část, kterou začnete. Sekce nemusí být dokonalé. Jde hlavně o to, aby vlasy nevyschly dříve, než se k nim s fénem dostanete.

Pokud máte zúžený nástavec na fén, použijte ho. Proud vzduchu je koncentrovanější a pomáhá zmírnit krepatění vlasů. Nastavte fén na nízkou teplotu. Práce sice bude o něco delší, ale výsledek bude stát za to. Vlasy fénujte přes velký kulatý kartáč. Vyberte takový, který vám nebude cuchat vlasy. Investice do kvalitního kartáče se určitě vyplatí.

Vlasům můžete dodat objem v hlavové části

Přiložte kartáč pod pramen vlasů u hlavy a začněte pramen pročesávat směrem před sebe. Shora na kartáč foukejte fénem. Pomalu otáčejte hřebenem směrem od sebe a postupujte po délce vlasů společně s fénem. Opakujte, dokud nebude pramen suchý. Poté uvolněte další část vlasů a postupujte stejně, dokud nepročešete všechny prameny.

Jestliže chcete vlasům dodat objem v hlavové části, pak nejdříve postavte konečky vlasů. Kartáč vložte pod pramen vlasů a posuňte ho mírně dozadu, aby kořínky vlasů stály kolmo k pokožce hlavy. Foukejte je fénem ze strany kartáče. Poté teprve fén přemístěte nad vlasy a začněte pramen rozčesávat, jak je uvedeno výše.

Pořiďte si saténový povlak na polštář

Pro dokonalý výsledek ještě můžete vlasy přejet žehličkou. Nastavte ji však na co nejnižší teplotu, už jde skutečně jen o finální vyhlazení. Na závěr aplikujte na vlasy lehké vyhlazující sérum, které dodává lesk a zabraňuje polétávání vlasů. Dobrý tip proti krepatění vlasů je také saténový nebo hedvábný povlak na polštář. Bavlna je pro vlasy příliš hrubá a přispívá ke krepatění vlasů.

Zdroj: Fumara