Šetrná péče o vlasy

Krásné vlasy tvoří podstatnou část osobnosti každé ženy. Mít skutečně hezké vlasy přitom není nijak náročné. Stačí se o ně pouze dostatečně starat. Vlasy, aby byly zdravé a pěstěné vyžadují prakticky každodenní péči. Jestliže něco zanedbáte, pravděpodobně se setkáte s tím, že vlasy nebudou vypadat dle vašich představ a vy si pak budete leccos vyčítat. Co tedy právě na vaše vlasy platí, respektive jaké úkony je zapotřebí vykonat, abyste měli krásnou hřívu?

Kartáčování a mytí vlasů

Hodně důležité je u vlasů především jejich kartáčování. Mělo by se provádět v denním intervalu tak, aby vlasy vypadaly skutečně hezky a zdravě. Díky pravidelnému kartáčován budou vlasy i mnohem lesklejší, než by tomu bylo bez něj. Neméně nezbytná je i péče o suché konečky vlasů. Právě ony totiž mohou představovat poměrně velké nebezpečí v podobě třepení vlasů. Před mytím je třeba do vlasů vmasírovat trochu regeneračního krému a nechat jej působit minimálně po dobu 10 minut. Pak můžete začít s mytím hlavy. U toho je nejdůležitější opravdu kvalitní šampón, který pomůže vyživovat kořínky vlasů.

Kondicionér a šetrné sušení

Pro spolehlivé a efektivní mytí vlasů je nezbytné použití kondicionéru. Ten je schopen maximálně podpořit regeneraci suchých a poměrně poškozených vlasů. Z regeneračních kondicionérů volte ty značkové, které mohou poskytnout vašim vlasům ty nejlepší služby. Při fénování vlasů si dejte pozor na příliš horký vzduch. Mohl by vaše vlasy poškodit nenávratným způsobem. Před použitím fénu si pořádně vlasy vysušte za pomocí ručníku a do vlasů naneste ochranný přípravek.

Masáž pokožky hlavy

Vlasy rostou z kořínků, které jsou umístěny přímo v pokožce hlavy. Ta si zaslouží čas od času masírování, které jí pomůže v lepším prokrvení a dostane ji do kondice. Vyberte si vlasové tonikum a pokožku si důkladně alespoň jednou za týden promasírujte. Pokud chodíte pravidelně ke kadeřníkovi, pak můžete pro tuto činnost využít i jeho služeb.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net