Vyvarujte se zbytečných chyb, které vás stojí krásný vzhled a zdraví vašich vlasů i pokožky

Fotografie: Depositphotos

Váš vzhled za vás mluví, je to vlastně první věc, které si ostatní všimnou. A právě z toho důvodu byste o sebe měli pečovat a o vlasy obzvlášť.

Každá žena se snaží co nejlépe pečovat o svoji pleť a vlasy. Je dost možné, že i vy u této činnosti strávíte spoustu času, ale ani tak se vám nedaří dosahovat takových výsledků, které jste si vysnili. Je to totiž kvůli chybám, kterých se v této rutině nevědomky dopouštíte. Ale jaké jsou ty nejčastější chyby? To se dozvíte níže.

Umývání obličeje příliš horkou vodou

Když jdete do sprchy, tak si automaticky umyjete obličej. Ale to je chyba. Voda, kterou si obličej myjete, by měla mít rozhodně nižší teplotu. Příliš horká voda totiž narušuje hydrolipidický film pokožky a tak se může stát, že se vám začne více mastit obličej.

Fotografie: Pixabay

Používání odličovacích ubrousků

Jasně, někdy se prostě stane, že u sebe nemáte různé přípravky na odlíčení, a tak sáhnete po odličovacích ubrouscích. Ale rozhodně je nepoužívejte pravidelně, je to opravdu jen pro případ nouze. Protože tyto ubrousky nikdy pleť nevyčistí úplně a tak by se vám mohly začít ucpávat póry a tvořit akné.

Fotografie: Pixabay

Nesprávně si myjete vlasy

Šampon byste měli zapracovávat do vlasů vždy alespoň 30 sekund, aby se pořádně odstranily všechny nečistoty. Také se doporučuje ho použít vždy dvakrát. Za to kondicionér nikdy nedávejte na celé vlasy, vždy jen do délek a především na konečky. Na závěrečné opláchnutí vlasů vždy použijte studenou vodu. Mokré vlasy nikdy nečešte, jen je projíždějte prsty.

Fotografie: Pixabay

Bakterie ze špinavého telefonu

Možná si to ani neuvědomujete, ale nejvíce bakterií se nachází právě na mobilním telefonu. Takže si asi dokážete představit, co se vám dostane na pokožku, když často držíte telefon u ucha. A pokud se vám na tváři u ucha začaly dělat pupínky, je na vině právě mobil. Kdykoliv si vzpomenete byste ho měli utřít čistícím ubrouskem.

Zdroj: WomensHealthMag