Jak mít zdravé a bohaté vlasy: Přírodní řešení, která stimulují jejich růst a dodávají jim lesk

Fotografie: Depositphotos

Jakmile se člověk snaží dosáhnout dlouhých a krásných vlasů, je třeba se snažit jim dodávat maximální péči. Tyto tipy vám to usnadní.

Věděli jste, že každý v průměru ztratí 50 až 100 vlasů denně? Většinou to je v pořádku, jelikož se okamžitě rodí vlasy nové a tak jste takzvaně v plusu. Jenomže někdy je lepší jim přeci jen pomoci, aby vám rostly o něco rychleji. Tato řešení nejsou vůbec zbytečně předražená a navíc přinášejí nedocenitelné výsledky.

Fotografie: Freepik

Kokosový olej rozhodně na vlasy oceníte

Obsahuje totiž mastné kyseliny, které dovnitř vlasu proniknou a sníží tím ztrátu bílkovin. Stimuluje růst vlasů, zlepší jejich vzhled a navíc dodá přírodní lesk. Použít jej můžete jak před mytím vlasů, tak i po umytí, to už záleží jen na vás a vašem typu pokožky na hlavě. Jestliže máte vlasy mastné, je lepší jej použít před umytím, pokud naopak suché, tak jej použijte klidně i během dne na konečky. Je dobrý také na masáže hlavy, které stimulují krevní oběh a zrychlují tak růst.

Cibulová šťáva či citron nejsou na škodu

Má trošku intenzivnější aroma, ale její šťáva je prostě úžasný stimulant pro růst vlasů. Oloupejte pár cibulí, nejlépe červených a nakrájejte je na malé kousky. Pomocí mixéru z nich dostaňte šťávu a tu následně vmasírujte do pokožky hlavy. Nechejte působit alespoň okolo 15 minut a nakonec umyjte šamponem. Citron také zlepšuje kvalitu vlasů a opět urychluje růst.

Fotografie: Freepik

Nakrájejte proto dva na polovinu a šťávu opět extrahujte ven. Naneste ji na pokožku hlavy a nechejte také působit 15 minut, poté umyjte šamponem. Jestliže pro použití zvolíte esenciální olej, tak jej můžete naředit kafrovým nebo kokosovým olejem. Aplikujte kúru na pokožku hlavy, vlasy jemně rozčesejte, čímž dostanete vyživující látky i do délek a konečků. Nechejte působit přes noc.

Oleje jsou vždy dobrou volbou

Třeba takový dýňový. Ten pomáhá růstu a předchází vypadávání vlasů a to zejména u mužů. Dýňovou masku si připravíte jednoduše. Jeden šálek dýňového oleje rozehřejte na sporáku tak, aby byl pouze teplý, nikoliv horký. Poté jej jemně vmasírujte konečky prstů do vlasové pokožky a nechejte působit okolo 30 minut, vlasy umyjte šamponem.

Fotografie: Freepik

Ricinový olej je také prorůst úžasný, zároveň je ale hodně mastný, proto s jeho použitím opatrně. Nanášejte jej hlavně na místa, kde vám vlasy nejvíce padají a hrozí proto pleš. Stačí opravdu malé množství a po 30 minutách smyjte šamponem. Rozmarýnový olej využijete několik hodin před umytím vlasů šamponem. Naneste jej na kořínky vlasů, dobrý efekt má také přeliv z rozmarýnového čaje.

Zdroj: Healthline