Kůra, detox, program podle Mačingové – bude tohle fungovat?

Ženy zkouší pořád dokola ty stejné diety, které když nefungují, vymění za nové, zcela revoluční. Často se však i po těchto dietách stane to, že žena nic neshodí, nebo shodí, ale do týdne je to zpět a v tom horším případě ještě s kily navíc. Program podle Mačingové by však měl být jiný. Znáte ho?

Detoxikační kůra

Každý tomu říká jinak, někdo česky – očistná, jiný detoxikační kůra. Vždy jde však o ten samý jídelníček, který je sestaven na 28 dní právě Antonií Mačingovou, slovenskou odbornicí na zdravou výživu.

V čem jídelníček spočívá

Celý jídelníček je postaven tak, aby se tělo vyčistilo od zbytečností, aby se nastartovalo.  Zprvu je důležité zmínit, že je postaven na vodě v pitném režimu. Vody byste měly během tohoto programu vypít opravdu 3-4 litry denně.

Přesný jídelníček týden po týdnu

První týden je založen na zelenině. Mrkev, červená řepa, brokolice, také jablka a ořechy zde budou hrát roli právě v kombinaci se zeleninou. Po tomto prvním týdnu se do jídelníčku přidá například bílý jogurt nebo těstoviny. Až po dvou týdnech začnete jíst maso – drůbeží.

A co dál?

Až skončí tato kůra, tento program či jak to chcete nazývat, není vhodné navracet se ke starému způsobu života. Kila by naskákala i s úroky nahoru. Jezte dál pravidelně, svá jídla si promýšlejte a poučte se – tvořte si jídelníček. Nechoďte na poslední chvíli do rychlého občerstvení! Raději si večer vymezte půl hodinku a nachystejte si například zeleninový salát.

Obrázek: pixabay.com