Proč a jak se starat o své ruce?

Ruce o nás prozradí mnohé. Jsou důležitou součástí celkového vzhledu. A my je namáháme každý den. Jsou zatěžovány mytím nádobí, prací na zahradě, i v kanceláři jsou zatěžovány především probíráním se papíry, které ruce vysušují. Navíc ruce čelí bakteriím v autobusech, vlacích, v obchodě při manipulaci s penězi. Také na ročním období záleží – vítr a chlad je vysušuje v zimě, v létě je zase zatěžuje slunce. Proto by o ně měl každý řádně pečovat a věnovat jim čas k regeneraci.

Lázně pro ruce

Peeling

Nemusíte denně dvě hodiny sedět s rukama, na kterých je tuna krému. To stejně nenavrátí jejich hebkost a čistotu. Stačí chvilka důsledné péče. Jednou z možností je peeling, který si můžete navíc vyrobit doma. Stačí smíchat do misky dvě lžíce hrubé mořské soli, dvě lžíce cukru krystal, lžíci olivového oleje a šťávu z jednoho citronu. Sůl je dezinfekční a obsahuje spoustu minerálů. Cukr ruce pomůže obrousit a navíc zmírní štípání v případě, že byste na rukou měli oděrky. Olivový olej potom pokožce rukou dodá vitamíny. A co citrón? Ten také dezinfikuje a navíc vyčistí i nehty. Stačí vše důkladně promíchat, sednout si k televizi a ruce klidně deset až patnáct minut masírovat.

Zábal

Tento zábal je velmi jednoduchý a velmi účinný. Vše, co budete potřebovat, je hutný krém a bavlněné rukavice. Krém vybírejte opravdu hustý, který dodá vašim rukou dostatek hydratace. Velmi dobrou volbou je například klasická Nivea, kterou používaly už naše babičky. Ruce si krémem dostatečně namažte a dejte si na ně rukavice. Tento zábal je nejlepší nechat přes noc. Ráno se probudíte a nebudete věřit tomu, jak hebké a hydratované vaše ruce jsou. Jako dětský zadeček!

Nehty jsou také důležité!

Není to jen pokožka rukou, která trpí. Nejsou to jen vrásky na prstech a rýhy na dlaních, kam může zalézt špína. Důležité je starat se také o své nehty, dodat jim sílu, lesk. Kvalitu nehtů můžete ovlivnit i jídlem, které by mělo být bohaté na vitaminy C, B12 a bílkoviny. Ale i vnější péče jim prospěje. Nejlepší je nejspíš lázeň z olivového oleje a citrónové šťávy. Nehty stačí do lázně z těchto dvou produktů ponořit. Citrónová šťáva nehty vyčistí, dodá jim vitamín C a olivový olej se postará o hebkost nehtové kůžičky.

Zdroj: pixabay.com