Domácí prostředky pro boj s křehkými nehty. Zvolte šetrnou přírodní cestu, která vede ke zdravým nehtům

Fotografie: Freepik

S několika málo tipy budou vaše nehty (i ty doposud problematické) zpevněné a posílené. Dejte proto vale gelovým náhražkám nehtů a užijte si přirozenou krásu.

Současným nehtovým trendům vládne jednoduchost, elegance a přirozenost. Ta tam je zlatá éra nejrůznějších tvarů a barev gelových nehtů. Do kurzu se vrací nehty přírodní. Pokud se tohoto návratu k přirozenosti obáváte kvůli snížené kvalitě svých nehtů, již nemusíte. Existuje totiž celá řada zpevňujících a posilujících přípravků a přírodních produktů, které vám s těmito problémy pomohou. Mimochodem, minimálně jeden z nich máte zaručeně doma ve své kuchyni.

Česnek bude vaše nehty překvapivě hýčkat

Péči o nehty byste neměli zanedbávat. Ačkoliv se jedná o část vašeho těla, u které není pravidelná starost o její vzhled a zdraví na prvním místě, stále ji potřebuje. Nehty, podobně jako například zuby, totiž tvoří podstatnou část prvního dojmu (možná aniž si to uvědomujete). Nacházejí-li se tedy vaše nehty v „katastrofálním“ stavu – jsou roztřepené, slabé, obecně křehké či lámavé – měli byste jim pomoci. K tomu vám dopomůže kupříkladu obyčejný česnek.

Fotografie: Freepik

Česnek (Allium) obsahuje značné množství síry a selenu, což napomáhá k tvorbě silných a lesklých nehtů. Samotný česnek navíc podporuje správné odrůstání, čímž dopomáhá vašim nehtům k regeneraci a celkovému zdraví. Česnek můžete na své nehty aplikovat několika možnými způsoby. Jedním ze způsobů je výroba „domácího posilujícího laku“. Jinými možnostmi jsou příprava posilující kúry z česneku a olivového oleje nebo (do třetice) česneková regenerační lázeň.

Výsledky „česnekové vzpruhy“ se dostaví záhy

Posilující kúru pro své nehty si připravíte velmi jednoduše. Smícháte jednu polévkovou lžíci olivového oleje s jedním stroužkem utřeného (či propasírovaného) česneku a necháte chvíli odstát. Poté směs nanesete na nehty, kde ji necháte 15 minut působit, a následně ji opláchnete čistou vodou a mýdlem. Do kúry můžete přidat také několik kapek citronové šťávy – ta působí antibakteriálně a proti plísním a plísňovým infekcím. Kromě olivového oleje je hydratující a posilující i mandlový a ricinový olej.

Fotografie: Freepik

Pro výrobu „domácího posilujícího laku“ budete potřebovat obyčejný bezbarvý lak na nehty, do něhož přidáte rozdrcený stroužek česneku. Takto upravený lak následně promícháte a nanesete ho na své očištěné nehty. Již po několika použitích můžete pozorovat rychlejší růst svých nehtů i jejich zvýšenou odolnost.

Poslední variantou je česneková regenerační lázeň. Jejím prostřednictvím vaše nehty absorbují potřebné antioxidanty a vitamíny, které jim dodají lesk a zabrání jejich třepení.

Fotografie: Freepik

Pro přípravu česnekové regenerační lázně budete potřebovat mísu s vodou a dva stroužky česneku. Ty rozkrojte na polovinu a vhoďte je do mísy s vodou, kterou následně necháte asi 20 minut odstát. Po uplynutí této doby česnek vyjměte.

Do připravené lázně pak namáčeje své nehty před každou prováděnou manikúrou asi 15 minut. Až ruce opět vyjmete, opláchněte si je vodou a mýdlem.

Zdroj: Healthline