Manikúra a pedikúra jedním vrzem

Upravené ruce jsou naší vizitkou a krásné nehty třešničkou na dortu. Pozadu by však neměly být ani naše nožky. Upravené nehty na nohou krásně vyniknou v sandálech, které se slunečným počasím začneme vytahovat čím dál častěji. Nehty zastřihávejte rovně, okraje zapilujte. Lakování, vám usnadní oddělovač prstů, který nehtu poskytne dostatek „prostoru“. Nezapomínejte ani na pravidelné používání pemzy a hydratační přípravky.

Manikúra a pedikúra

Před úpravou změkčete pokožku ať už na rukou či nohou – pomocí teplé lázně. Aby nehty působily zdravě a hezky, je třeba dodržet několik hlavních zásad. Na úpravu nehtů používejte speciální ostré nůžky nebo cvikačky – nehty zkraťte a okraje zapilujte pilníkem. Kůžičku u nehtu nikdy neodstraňujte násilím, ale zatlačte ji směrem k nehtovému lůžku pomerančovým dřívkem. Jen hrubou kůži, která je navíc odstraňte. Vyhnete se tak poranění a případným zánětům.

Hydratace a výživa

Pokožka rukou a nohou potřebuje hydrataci i výživu. Vhodné je minimálně jednou týdně provést zábal a nechat kosmetický přípravek dlouhodobě působit. Pokud neoplýváte časem, můžete zábal provést na noc.

Olej a citron

Pokud vás trápí zažloutlé nehty na rukou, pomůže vám citronová šťáva, která má bělící účinky. Velmi prospěšné jsou také regenerační koupele. Ideální je olivový olej. Do misky s vlažnou vodou dáme 2 polévkové lžíce oleje a konečky prstů ponoříme na 20 minut.

Lakování nehtů

Baví vás experimentovat? S lakováním nehtů si můžete báječně vyhrát. A jak docílit dokonalého efektu? Před aplikací laku nehty odmastěte, opláchněte a pečlivě vysušte. Poté naneste podkladový lak – ten vyhladí povrch nehtu a zároveň ho ochrání před nežádoucím zbarvením. Barevný lak nanášejte pravidelnými podélnými tahy a nechte dokonale zaschnout. Aby barva déle vydržela neporušená, aplikujte na závěr bezbarvý lak, který nehty ochrání a dodá jim vysoký lesk.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net