Věci, které muži svým partnerkám nikdy neříkají

Fotografie: Freepik

Rozdíly mezi muži a ženami mohou vést k problémům ve vztahu. To pak zase vede k utajování myšlenek a informací, které by mohly způsobit rozbroje. Některé věci muži zkrátka ženám neříkají.

I muži mají svá tajemství, které partnerkám raději neodhalují. Činí tak z praktických důvodů – nedochází k hádkám a doma vládne klid. V první řadě muži nikdy nepřiznají, že touží po ženách, které nejsou příliš snadno dostupné. Tváří v tvář ženě, která nemá zábrany a užívá si života, se obvykle cítí nepříjemně. Dávají přednost partnerce, o kterou musí alespoň chvíli bojovat.

Fotografie: Freepik

Starosti dusí v sobě

Muži nemluví o svých starostech. Jejich osobní obavy a profesní zájmy si raději nechávají pro sebe. Na rozdíl od žen, které si vzájemně důvěřují a mají potřebu se s trápením svěřovat, muži se raději uzavírají do sebe. Je to proto, že mají pocit, že své myšlenky nemohou dost dobře vyjádřit. Navíc se někdy kvůli tomu přestávají cítit mužně.

Někteří muži nechtějí přiznat, že se o svou partnerku rádi starají. A to i v případě, že jejich pomoc nepotřebuje. Cítí se pak silnější a mužnější, když mohou o svou drahou polovičku pečovat. Mentalita společnosti muže přinutila být tvrdými a drsnými osobami za všech okolností.

Pokud muž ukáže, že je romantický, něžný a sladký, ostatní to často vnímají jako známku slabosti. Což je škoda, protože muži následkem toho nemluví o svých emocionálních potřebách a raději je v sobě potlačují.

Fotografie: Freepik

Sexuální problémy neřeší

Mezi další věci, které muži partnerce nikdy neříkají, je pokles libida. Ten vede k tomu, že se při sexuálním styku cítí nepříjemně. A i když se to na první pohled nezdá, muži rádi diskutují o vztazích. Často se zdá, že jsou duchem nepřítomní, když se snažíme vést diskuzi o budoucnosti vztahu, ve skutečnosti ale takové vážné věci řeší rádi. Jde jen o to, aby diskuze byla konstruktivní a bez výčitek. Prostřednictvím vážné konverzace se ubezpečují o svém životě.

Zdroj: VeryWellMind