Za vším hledej tchyni. Slovní spojení, které je bohužel i v tomto případě na místě

Fotografie: Depositphotos

Za hádky v manželství mohou dost často finance a někdy se do toho vloží i tchyně. Jak se tomu ale vyhnout, aby vaše manželství bylo šťastné.

Tento problém řeší mnoho žen. Zejména ženy, které jsou bez práce nebo jsou na mateřské dovolené, jsou závislé na penězích od manžela, aby mohly nakoupit vše potřebné a obstarat domácnost. Někdy ale manžel odmítá ženě poskytnout přístup k jeho účtu a velmi často je důvodem jeho matka, která mu to prostě zakázala.

Argumenty jeho matky

Je to velký projev nedůvěry a někdy v tom je zapletená i jeho matka, která mu vždy kladla na srdce, aby ženě nikdy nedával přístup k účtu. Ale někdy je až únavné prosit se vlastního manžela o to, aby vám poskytl peníze na nákup. I když to vždy končí debatou o tom, že kdybyste měla přístup k účtu, vše by bylo jednodušší. Bohužel vždy vyhrají argumenty jeho matky.

Fotografie: Pexels

Manželské spory kvůli penězům

Už od počátku vztahu by si měli partneři promluvit o tom, jak to vše bude, kdo co bude mít na starost a jak to bude s financemi ve společné domácnosti. Většina manželských párů má spory právě kvůli financím. Definování výdajů, příjmů a úspor je velmi důležité, a předejdete tak zbytečným hádkám.

Klíčem k úspěchu je komunikace

Vypadá to, že máte problémy s komunikací se svým manželem. Někdy je skutečně velmi obtížné hovořit o penězích, protože velmi často je toto téma považované za tabu. Dost možná to bude velmi nepříjemný rozhovor, ale také konečně najdete společné řešení problému. Tak tomu je u všech důležitých rozhodnutí.

Fotografie: Pexels

Jak vést takto důležitý rozhovor

Nikdy manželovi nic nevyčítejte. Vysvětlete mu, že si myslíte, že vás odmítá a že do vašeho manželství neinvestuje dost. Je velmi důležité vyřešit i problém jménem tchyně. Vysvětlete mu, že se musí rozhodovat svobodně, bez jakéhokoliv vlivu, že je dospělý a musí se umět rozhodovat sám a ne na základě toho, co mu řekla maminka.

Fotografie: Freepik

Komunikace je klíčem ke šťastnému manželství. Zkuste si k tomu sednout a napsat na papír všechny výdaje a hlavně vaše i jeho příjmy a spočítat, kolik vám chybí peněz na to, abyste mohli normálně fungovat.

Společná domácnost a finance

Žijete ve stejné domácnosti, vy se o manžela staráte vzorně, vždy má teplou večeři na stole, vyprané a vyžehlené prádlo, ale on stále nechápe, že to vše stojí peníze, které do toho dost možná vkládáte jen vy. Je důležité si stanovit, co kolik stojí a zda budete mít společnou kasu, nebo zda a kolik bude manžel na provoz domácnosti přispívat.

Fotografie: Pexels

Finanční nezávislost

Někdy je velmi dobré být finančně nezávislá. Pro některé ženy to ale může být velký problém, obzvlášť pokud musí být doma a nemají žádné zaměstnání. Existuje však mnoho způsobů, jak si obstarat další příjem. Proč nevyužít tolik volného času k rozjetí vlastního podnikání a splnit si sen. To vám může umožnit být finančně nezávislá, a navíc vám nic nebrání v osobním rozletu. Pokud budete mít každý svůj vlastní příjem, nebudete mít spory kvůli financím a vaše manželství bude šťastnější.

Zdroj: UberAlles