Korejský návod na krásnou a zářivou pleť: Rýžový krém omladí pokožku

Fotografie: Depositphotos

Asijské ženy jsou pověstné svou dokonale krásnou pletí a pyšní se jí i ty v pokročilém věku. Zjistěte, jak to dělají, že je jejich pleť stále tak zářivá.

Korejské rituály péče o pleť si získaly obrovskou popularitu a jedno z jejich nejlépe střežených tajemství spočívá v jednoduché, ale účinné přísadě: rýži. Ta je bohatá na živiny a v korejské kultuře se používá jako klíčová surovina při péči o pleť už po staletí, říká doktorka Cynthia Cobb. Příprava omlazujícího krému z rýže je přitom velmi jednoduchá. Uvidíte, jak vaší pleti tento elixír prospěje.

Jak rýže prospívá pleti

Rýže obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů, které bude vaše pokožka milovat. Obsahuje vitamíny skupiny B, včetně niacinu, jenž pomáhá zlepšit elasticitu pokožky a minimalizovat výskyt jemných linek a vrásek. Také obsahuje kyselinu ferulovou, silný antioxidant, který chrání pokožku před škodlivými volnými radikály a poškozením UV zářením. Kromě toho má výborné hydratační vlastnosti a zanechává pokožku jemnou, pružnou a zářivou.

Domácí rýžový krém pro zářivou pleť

Odměřte si 4 lžíce rýže a důkladně ji propláchněte vodou. Přilijte k ní čistou vodu a nechte ji přes noc odstát. Poté sceďte přebytečnou vodu a rýži vložte do mixéru. Přidejte k ní 4 lžíce mandlového nebo kokosového mléka a vše společně rozmixujte. Poté vše ještě přeceďte přes jemné sítko nebo plátýnko do menšího hrnce.

Ten dejte na sporák a zlehka ho začněte zahřívat. Stále míchejte a počkejte, až směs začne houstnout. Poté hrnec odstavte z ohně a ještě chvíli míchejte. Nechte krém vychladnout a přidejte k němu ještě kapsli s vitamínem E a trochu mandlového oleje. Vše dobře promíchejte, nalijte do vhodné nádoby a uložte do lednice. Krém v lednici vydrží až měsíc.

miska rýže
Fotografie: Freepik

Krém se obzvláště hodí, pokud chcete rozzářit svou pokožku nebo při péči o zralou pleť. Každý večer aplikujte krém na umytý a osušený obličej a nechte ho 15 minut působit. Poté ho omyjte vlažnou vodou. Kombinace rýže, mandlového oleje a mandlového a kokosového mléka dodá vaší pleti všechny potřebné prvky, a navíc ji skvěle hydratuje. Je tak ideální při péči o sušší pokožku.

Zdroj: Healthline, Santeplusmag