Japonská moudrost mladistvé pleti: Rýžová voda drží pokožku v obdivuhodné kondici

Fotografie: Depositphotos

Japonky jsou známé tím, že mají naprosto dokonalou pleť. Můžete si myslet, že to mají od přírody, ale ve skutečnosti tomu tomu tak není.

Najít si tu svoji správnou ranní a večerní kosmetickou rutinu je něco, co musí udělat každá žena. Ne všem totiž vyhovuje to stejné, každá je originální a každému bude fungovat něco jiného. Ale můžete udělat něco navíc pro to, abyste měli krásnou pleť jako japonské ženy. Jejich tajemstvím je totiž rýžová voda, říká doktorka Cynthia Cobb.

Japonky mají krásnou pleť

Přirozená krása je pro mnoho asijských žen jako taková tradice. Když se odličují, používají raději přípravky se silnými vlastnostmi, které působí proti vráskám, zklidňují a hydratují. Tyto rituály také regulují kožní maz, jenž se objevuje především na smíšené, mastné a aknózní pleti. A dnes se i ženy v Evropě inspirují těmi japonskými, protože chtějí mít pleť tak krásnou jako ony.

Masáž obličeje

Toto je asi ten nejoblíbenější krok v péči o pleť. Tento rituál je ideální pro relaxaci, aktivaci krevního oběhu a prevenci předčasného stárnutí buněk. Pokud je masáž účinná pro celé tělo, je samozřejmě účinná i pro obličej. Správnými pohyby můžete přirozeně pozvednout své rysy, díky čemuž budete vypadat skvěle. Ráno a večer si krouživými pohyby masírujte čelo, tváře a oční okolí. Zabere vám to přibližně 3 minuty.

Fotografie: Pexels

Vrstvení

Asi moc dobře víte, že když se rozhodnete pořádně pečovat o svůj obličej, je třeba to dělat pečlivě a pomalu. Zkrátka je to věc, kterou neurychlíte. Proto byste se měli naučit vrstvit. Nejprve bude nutné odstranit make-up, což v tomto případě uděláte pomocí rostlinného oleje na obličej. Druhým krokem je nanesení pěny na odstranění nedokonalostí a prosvětlení pleti. Nakonec naneste hydratační krém.

Rýžová voda pro čistou pleť

Možná už dobře víte, že Japonky si zakládají na jemné pokožce. Právě z tohoto důvodu mají tendenci preferovat hydrataci před aplikací nějakých peelingů a dalších agresivních ošetření. Rýžová voda je skvělá na odstraňování make-upu, protože oživuje pleť a působí vlastně jako štít proti stárnutí a únavě. A jak takovou rýžovou vodu připravit?

Je to velmi jednoduché. Nejprve propláchněte asi půl sklenice rýže. Tu poté vložte do nádoby a zalijte ji dalšími dvěma sklenicemi vody. Nechte ji asi půl hodiny máčet, poté získanou vodu přefiltrujte a uložte do čisté láhve. Potom už jen vytáhněte tamponek a do této vody ho namočte. Přetřete jím obličej a dekolt, není třeba nic oplachovat. Výsledky uvidíte do pár dnů.

Zelený čaj je také skvělý

Zelený čaj je velmi oblíbený, a to nejen v Asii. Stimuluje totiž metabolismus a je také spojencem krásy. Je bohatý na antioxidanty, a proto také bojuje přímo proti přítomnosti volných radikálů, které jsou zodpovědné za vznik nemocí a předčasné stárnutí pleti. Pokud ho chcete začít používat, namočte sáček tohoto čaje do šálku a dejte ho na hodinu vychladit do lednice. Poté jen naneste na oči.

Zdroj: Healthline