Lámavé vlasy a speciální péče

Problémy s vlasy se nevyhýbají nikomu. Mnohdy i přes vynikající péči se zkrátka může stát, že se vlasy vlivem negativního prostředí poškodí, a začnou se extrémně lámat. Rozhodně není dobrou cestou se s tímto stavem spokojit, jelikož existují možnosti, jak proti tomu bojovat.

Přestaňte své vlasy zatěžovat

Tou nejlepší možnou cestou, jak se tomuto problému bránit, je dopřát vlasům klid. Je to například fén, nebo žehlička, která je pro vlasy doslova to nejhorší. Zkrátka nejsou uzpůsobeny na tak vysoké teploty, a tak se mohou vysoušet, a následně už je jenom jeden malý krok k samotnému lámání. Stejně tak je správné snažit se vyhýbat třeba chlorované bazénové vodě, slanému moři, nebo přímému slunečnímu svitu, ale také mrazu. Tím vším dokážeme dát vlasům zabrat.

Zlepšete svůj jídelníček

Co má na kvalitu, tedy konkrétně NEkvalitu vlasů také vliv, to je nedostatek některých vitamínů. Ty, co se přímo podepisují na lámavosti, jsou vitamíny A, B a C, popřípadě minerály jako zinek a také vápník. Dostaňte je do těla alespoň v doporučených denních dávkách, a buďte si jistá, že problémy velmi brzy odezní. Jakmile budou vlasy zase dokonalé, rozhodně to neznamená, že můžete dané vitamíny, které je nejlepší konzumovat ve formě potravin, zase vysadit. Již by měly být stálou součástí vašeho jídelníčku.

Nezapomeňte ani na kvalitní šampon

Všechny tyto kroky můžete podpořit i vhodným šamponem. Na trhu existují takové, které jsou přímo na lámavé vlasy určené. Rozhodně ale neplatí, že intenzivnější mytí, tedy mytí každý den, zrychlí proces regenerace. I to je jeden z mýtů, a naopak častější mytí může vlasy více poškodit. Myjte je tedy v intervalech, jak jste i nadále zvyklá, a pokud je něco, čím skutečně nic nezkazíte, tak je to regenerační zábal, který je ideální jednou za čas vašim vlasům také dopřávat. Vyzkoušet můžete domácí produkty (vajíčko, med, kokosový olej).

Fotografie publikována se svolením marcolm Photography/FreeDigitalPhotos.net