Holčička měla jen minimální šanci na to, že bude chodit. Jednoho dne však předvedla nemožné

Fotografie: Depositphotos

Malá holčička bojuje se vzácnou genetickou vadou. Ta ji měla po dobu jejího života upoutat na invalidní vozík. Naštěstí se tak nestalo.

Žádný rodič si nepřeje vyslechnout takové zprávy o vlastním dítěti. Nikdy nebude chodit. Je to skoro jako zaklínadlo, ale naštěstí se i lékaři někdy mýlí, a je proto dobré nikdy neztrácet naději. Přestože má holčička ještě dlouhou cestu před sebou, své odhodlání a sílu už vložila do prvních krůčků. A sledují ji při nich tisíce lidí.

Na světě jich je jen 21

Malá Frankie-Rae se narodila se vzácnou chromozomální vadou. Chybí jí určitá část chromozomu a lidí se stejnou diagnózou je na celém světě jen 21. Onemocnění je ještě málo prozkoumané, a tak je prognóza nejistá. Toto poškození má za následek opoždění vývoje a řeči. Dále se musí potýkat i s hypermobilitou, problémy s játry a opakovanými záněty močových cest.

Přestože by kvůli této poruše mohla být i nehybná, malá Frankie má ohromnou vůli. Jejího příběhu si všimla i charitativní organizace Carte Trust. Zakoupili pro ni speciální kočárek a stojan pro domácí použití na trénování chůze. Podle maminky Mary jim tyto pomůcky naprosto změnily život a chod domácnosti.

Charitativní výzva v chůzi

Díky kočárku mohou vyjíždět jako rodina na dlouhé výlety, což předtím nebylo možné, a malá Frankie to miluje. Díky speciálnímu stojanu se však holčička může zdokonalovat i v chůzi. Celá rodina byla za tyto dary tak vděčná, že se rozhodla jim něco na oplátku vrátit. Frankie si tak vymyslela charitativní výzvu v chůzi.

Fotografie: Freepik

Každý den po dobu čtyř týdnů se snaží ujít co nejvíce kroků. Lidé, které tato výzva oslovila, pak posílají organizaci finanční příspěvky. Zapojila se i její osmiletá sestra Georgie-Ellyn, jež začala sama vyrábět náramky na ruku. Výtěžek z prodeje opět putuje na konto charitativní organizace. Nakonec se jim podařilo vybrat kolem 40 000 korun.

Maminka je na obě dcery velmi pyšná a je vděčná za podporu, které se jim dostává i od cizích lidí. Malá Frankie se přes všechny potíže nevzdává snu o samostatné chůzi a každý den pilně trénuje. Její silná vůle maminku neustále dohání k slzám. Kolik síly a odhodlání se skrývá v tak malém děvčátku. Její nezlomná vůle ji určitě dovede k vytouženému cíli.

Zdroj: Fumara