Léto a romantické lokny s pomocí kulmy

K létu patří bezesporu i romantické účesy. Během zimy jednak vlasy díky vlhkému a sychravému počasí nedrží tvar a mnoho z nás nosí čepice, pod kterými účes zplihne. S létem přichází i možnost experimentovat s účesy a vkládat do nich i různé ozdoby. Mýty, že kulmování extrémně ničí vlasy nejsou pravdivé. Pokud dodržíte zásady správného kulmování a péče, tak se kulma v žádném případě nepodepíše na kvalitě vašich vlasů.

To bychom museli skoncovat s barvením, fénováním a jiným zkrášlováním. Pokud nebudete kulmu používat každý den, ale jen občas – nic vám nehrozí. Ženy, které mají vlnité vlasy, by si přály je mít někdy rovné a tak sáhnou po žehličce. Naopak ty, které mají vlasy rovné, chtějí občas zažít pocit nezbedných a roztomilých lokýnek.

Proč používat právě kulmu?

Dnešní moderní kulmy mají výhodu oproti těm starým typům. Disponují funkcí, která chrání stabilitu vlasových barev za pomoci rovnoměrného rozložení tepla. Další ocenitelnou funkcí je ionizace vlasů, která chrání vlasy před krepatěním a navíc dodá vysoký lesk. Vlasy takto působí vitálně, jelikož jsou nasycené ionty a umí pojmout rychleji vzdušnou vlhkost, kterou vlasy běžně ztrácejí tepelnou úpravou.

Jak vybrat tu správnou kulmu

Ten, kdo si přeje zvlnit například jen pár pramínků vlasů a zbytek nechat rovný, pravděpodobně sáhne po jednoduchém typu kulmy. Většina z nás si však vybírá kulmu s variabilním množstvím použití. Hlavním kritériem při výběru kulmy je její průměr. Čím tenčí je kulma – tím intenzivnější budou lokny a naopak. Velkoukulma roli zde hraje i samotná délka vlasů.

Pokud máte jasno v tom, jakou kulmu chcete, zaměřte se na její parametry. Tím je rychlost naběhnutí teploty, materiál, ze kterého je vyrobena a digitální či světelný indikátor. Chybět by neměla tepelná pojistka, která chrání kulmu před zničením při opakovaném zapnutí. Vybírat můžete samozřejmě i podle vzhledu a jejího ovládání – délka a ohebnost kabelu.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net