Vyzkoušejte přírodní čistící prostředky na obličej, které najdete doma ve spíži

Fotografie: Depositphotos / Edit

Chladné počasí, nošení respirátorů, stres a silně parfémované produkty na obličej mají na stav a zdraví naší pleti velký vliv.

Proto je důležité, zejména v tomto období dopřávat pleti důkladnou péči. Volba přírodních, doma vyrobených pleťových masek může pomoci udržet vaši pleť svěží a silnou. Každodenní rutina s používáním peelingů, tonik a čisticích přípravků na obličej přispívá k udržení vaší pleti ve skvělé formě a díky složkám, jako je hroznové víno a vejce, může vaši pleť zpevnit. Který z nich vyzkoušíte jako první?

1. Tonikum z rajčat a okurky

V mixéru společně rozmačkejte 1 malou okurku a 1 velké rajče. V malé nádobce ji pak můžete uchovávat v chladničce až 3 dny. Pro použití jednoduše naneste pyré pomocí vatového tamponu jemně na obličej a krk. Nechte ho působit až 5 minut a poté ho opláchněte teplou vodou. Antioxidanty z rajčat pomáhají pleti bojovat proti volným radikálům a udržují ji zdravou a silnou.

Fotografie: Pexels

2. Rajčatový peeling na obličej

Nakrájené rajče posypte 1/5 čajové lžičky cukru. Krouživými pohyby pomalu masírujte obličej rajčetem. Měli byste dávat pozor, abyste netřeli příliš silně, jinak by mohlo dojít k mírnému podráždění pokožky. Poté si obličej omyjte teplou vodou, abyste odstranili zbytky rajčete a cukru. Tento exfoliační přípravek se používá rychle a snadno, je ideální pro použití těsně před spaním, abyste dodali své pleti další impuls k životu.

3. Zpevňovač pleti z hroznů a vajec

V mixéru smíchejte 1 vejce se 7 kuličkami hroznového vína. Dbejte na to, aby byly dobře rozmixované, abyste získali všechny oleje z rozdrcených hroznových jader. Poté směs naneste pomocí obličejového štětce na obličej a krk, a to vždy tahy směrem nahoru. Nechte ji působit 15 minut a poté ji celou smyjte. Fytonutrienty obsažené v hroznech mohou pomoci chránit vaši citlivou pleť před UV zářením. Mají také vysoký obsah vitaminu C, což znamená, že vytvářejí kolagen a udržují vaši pleť pružnou a jasnou.

4. Suchý čisticí přípravek s kvasnicemi

Rozpusťte 1 polévkovou lžíci sušených kvasnic ve 2 polévkových lžících teplého mléka. Směs si jemně vklepejte do obličeje a dbejte na to, abyste se vyhnuli očím. Nechte ji působit asi 15 minut, pak ji smyjte teplou vodou a osušte obličej. Kvasnice jsou známé tím, že při aplikaci na pleť hydratují a produkují kolagen. To znamená, že vaše pleť může zůstat déle pevnější.

5. Mandlový a majonézový peeling

Rozemelte 1/4 šálku (40 g) mandlí v mixéru a poté přimíchejte 1/8 lžičky majonézy. Směsí jemně masírujte obličej a dbejte na to, abyste nevynechali žádná místa. Nechte ji působit 10 minut a poté ji smyjte teplou vodou. Tento peeling bude dobře fungovat u velmi suchého typu pleti, jelikož majonéza zajistí vyživení pleti a mandle pomohou zbavit se odumřelých buněk.

6. Peeling z kiwi

Smíchejte 1 oloupané a rozmačkané kiwi se 2 lžičkami hnědého cukru a několika kapkami olivového oleje. Prsty směs jemně vtírejte do obličeje krouživými pohyby po dobu 3-5 minut. Poté ji smyjte teplou vodou. Kiwi je plné aminokyselin a vitaminu C, které mohou být nápomocné při redukci mastnoty v pleti. Hnědý cukr bude působit jako exfoliační prostředek, který setře odumřelou kůži, zatímco olivový olej působí antibakteriálně a udržuje vaši pleť silnou.

Zdroj: Healthline