Alternativní použití aspirinu, které jste dosud neznali

Fotografie: Depositphotos

Aspirin nemusí být používán jen jako lék na zdravotní problémy. Má celou řadu dalších alternativních použití, o kterých většina lidí neví.

Aspirin není jen lék, který používáte při chřipkovém onemocnění. Můžete jej také použít v domácnosti např. na bělení prádla a různé čištění, ale pomůže vám také s drobnými kosmetickými úpravami. Nevěříte? Stačí si přečíst níže uvedené možnosti a vyzkoušet je. Váš názor na aspirin se rychle změní.

Fotografie: Freepik

Domácí odlupování rtů

Díky účinku kyseliny acetylsalicylové je aspirin vynikající volbou pro exfoliaci a ochranu citlivé pokožky, která pokrývá vaše rty. Jeho použitím se vyhnete peelingu, hromadění mrtvých buněk a jejich vyskakování. Budete potřebovat 1 polévkovou lžíci hnědého cukru (12,5 gramů), 1 polévkovou lžíci medu (7,5 gramů), 1 lžíci olivového oleje (5 gramů), 2 aspirinové pilulky a 6 kapek vitaminu E oleje. Aspirin rozdrťte na jemný prášek. Přidejte všechny zbývající přísady a všechno dobře rozmačkejte, cílem je vytvořit pastu. Potřete směsí rty a jemně masírujte kruhovými pohyby, abyste zvýšili exfoliační účinek. Nechte látky působit po dobu 5 minut a poté opláchněte. Směs používejte jednou týdně.

Osvěžující exfoliace

Exfoliace nebo sušení mikrodermy jsou kosmetické procedury, které pomáhají omlazovat pokožku odstraněním skvrn a odumřelých buněk. Tyto procedury bývají vyrobeny z profesionálních kosmetických přípravků, ale mohou být také vyrobeny doma s použitím aspirinu. Potřebovat budete 5 aspirinů, 2 lžíce citronové šťávy (20 ml) a 1 polévkovou lžíci jedlé sody (10 gramů). Vytvořte jednotnou směs s aspirinem a citronovou šťávou. Natřete ji na čistý obličej a nechte působit 20 minut. Poté jemně masírujte krouživými pohyby a následně opláchněte studenou vodou. Naneste trochu jedlé sody, abyste neutralizovali kyselinu z citronu, a pak znovu opláchněte. Používejte směs dvakrát týdně.

Fotografie: Freepik

Bělení a odstraňování skvrn

Síla kyseliny acetylsalicylové odstraňuje skvrny vytvořené potem, stejně jako různé další skvrny, které mění přirozenou barvu bílého oblečení. Potřebovat budete pouze 5 aspirinů a vodu podle potřeby. Rozdrťte aspirin a promíchejte s přiměřeným množstvím vody, tak aby se vytvořila pasta. Směs natřete na skvrnu potu a nechte ji pracovat po dobu 15 minut. Přidávejte ji také do každého pracího cyklu do pračky a uvidíte, jak nově bude vaše oblečení znovu vypadat.

Nepohodlí způsobené otáčením chloupků

Aspirin má exfoliační vlastnosti, které jsou ideální pro řešení nepohodlí způsobeného otáčením chloupků. Má protizánětlivý účinek, který snižuje zarudnutí a pomáhá oddělit chloupky zvnějšku. Potřebovat budete pouze tyto dvě suroviny: 1 aspirin a 1 polévkovou lžíci kokosového oleje (7,5 gramů). Smíchejte drcený aspirin s kokosovým olejem a aplikujte směs na postiženou oblast. Nechte ji působit 15 minut, pak opláchněte. Opakujte každý den, dokud problém nezmizí.

Zdroj: BobVila