Gumičky do vlasů mohou škodit zdraví. Vyplatí se je dát spíše do kapsy než na ruku

Fotografie: Depositphotos

Aktivní ženy a dívky, které mají dlouhé vlasy, si dávají gumičku buď přímo do vlasů, nebo ji mají připravenou v kabelce. Stejně jako lahev vody, peněženku, klíče a další nezbytnosti, nutné k přežití venku. Spousta žen nosí gumičku do vlasů na zápěstí jako náramek. Je pořád při ruce a nemůžete na ni zapomenout.

Ukážeme vám pět důvodů, proč gumičku raději dát do kapsy než na ruku

V článku najdete nejen důvody, proč nenosit gumičku na zápěstí, ale poradíme vám, jak si svázat vlasy, aniž byste gumičku potřebovali. Asi nejčastější důvod, proč ji na zápěstí nenosit, je omezení krevního oběhu.

Nošení gumičky, zvláště nějaké slabší a menší na obvod, může zúžit krevní cévy a narušit tok krve. Navíc pokud takto nosíte gumičky dlouhodobě, může se objevit dokonce syndrom karpálního tunelu. V důsledku toho můžete přijít o cit v rukou nebo prstech.

Velmi také záleží na tom, z čeho je gumička vyrobená. Může totiž vyvolat alergickou reakci na kůži, proto dbejte na kvalitu vlasových doplňků a nejen těch. Kvalitní výrobky sice znamenají vyšší cenu, ale také budete mít klid od nepříjemného svědění nebo ekzému.

Pokud navíc gumičku nosíte i do bazénu, sauny nebo jiných prostor, můžete se obávat plísně. Pokud jste gumičku zapomněli z ruky sundat, po vykoupání v bazénu byste ji měli úplně vysušit. Navíc můžete možnou plísni ohrozit také ostatní kolem sebe. Navíc vás mokrý doplněk vlasů může dráždit a na suchou pokožku bude mít neblahý vliv.

Jak si s vlasy poradit i bez gumičky

Barevná gumička ve vlasech také může ničit vzhled, na který si ženy a dámy hodně potrpí. I když gumičku barevně sladíte, vypadá nevzhledně a není to ideální doplněk. Dejte proto na rady odborníků a místo gumičky si na zápěstí pořiďte krásný náramek nebo stylové hodinky.

Jestli jste si vyšla ven a zapomněla jste doma gumičku, nemusíte zoufat. Pomoci si můžete třeba obyčejnou tužkou nebo perem. Takový způsob svázání vlasů můžete vídat například u čínských nebo japonských žen. Vytvořte si drdol, kterým projedete tužkou, vlasy vám budou držet, jako byste použila gumičku. Pomocníkem se mohou stát také jídelní hůlky, poroto je po snědení oblíbeného sushi nevyhazujte.

Majitelky kratších vlasů si také mohou pomoci, pokud jim vlasy padají do obličeje a nemají k dispozici sponku nebo gumičku. Použít mohou také sponku, ale kancelářskou.

V nejvyšší krizi pomohou od nepříjemného padání vlasů do očí. Sponku můžete využít také na dlouhé vlasy, stačí si je smotat do drdolu a zajistit sponkou. Je to nejkrajnější řešení, které nevydrží dlouho, ale jako záchrana poslouží dobře.

Pokud vlasy často nosíte stažené, není lepší je ostříhat?

Poslední tip na „gumičku“ je hladká fólie. Stačí jen kousek ustřihnout, namotat do silnějšího proužku, vlasy spojit v cop a ten zajistit fólií. Cop pak můžete také otočit do drdolu.

Z článku vyplývá, že nošení gumiček na zápěstí není pro naše zdraví prospěšné. Pokud chcete krátké vlasy, můžete si domů objednat různé typy umělých nebo i opravdových vlasů. Těch existuje několik typů:

  • Evropské vlasy
  • Asijské vlasy evropského typu
  • Řecké nebo brazilské vlasy
  • Syntetické vlasy

Existuje mnoho délek, barev, můžete si objednat celé prameny vlasů nebo jen menší pramínky pro oživení: Žena, která touží po dlouhých vlasech, tak nemusí roky čekat na to, až ji vyrostou. Stačí si je jen zakoupit a podle potřeby si je nandat a poté sundat.

Nikdo nemusí poznat rozdíl! Pozornost je nutné věnovat hlavně odstínu vlasů, který by měl být stejný jako jsou vaše vlasy. Záleží tak na tom, jak husté nebo jemné máte své vlasy – podle toho se vybírají vlasy na prodloužení.