Hravé skládání ubrousků – 9 zajímavých způsobů

Skládání ubrousků mnohým z vás přijde jako naprostá zbytečnost. A to je škoda, neboť především slavnosti tabule si vyžaduje perfektní vizáž, které ubrousky pohozené stylem „lážo plážo“ rozhodně moc nepřidají. Neříkáme, že se skládání ubrousků musíte věnovat před každým obyčejným obědem – ne každá hospodyňka si může dovolit takto mrhat čas – ale při určitých událostech, jako je například narozeninová oslava, nedělní oběd či Vánoční večeře, není na škodu mít stůl jako z katalogu. Skládání ubrousků není věda a s dnešním článkem + šikovným videonávodem to zvládne úplně každý. Nechte se následujícími řádky přesvědčit, že tu a tam neuškodí vyzdvihnout úroveň prostřené tabule a zkuste si podle návodu některý typ skládání. Uvidíte, že tomu přijdete na chuť. 

Skládejte pro radost!

Nechce to ani tak manuální zručnost, jako spíše pořádnou dávku trpělivosti. Snad každé žene záleží na vzhledu prostřeného stolu, zvláště pak v případě, kdy si k tabuli pozvete rodinu, blízké či známé, které chcete nadchnout nejen pro výborné jídlo, kvůli kterému jste u plotny stály i několik hodin, ale i stylem podaného nádobí či uspořádání skleniček a příborů. Ne nadarmo se říká, že člověk jí i očima. Jakmile hosty již na první pohled zaujmete prostřeným stolem a zajímavou technikou skládání ubrousků, ukážete jim, že vám na jejich přítomnosti záleží, a že jste si dali tu práci, aby se jim u vás líbilo. A udělat si očko rozhodně není na škodu!

Skládání ubrousků pokaždé jinak

Nikde není psáno, že se nutně musíte omezit pouze na jeden styl skládání. Ba naopak, osvojíte-li si i několik možností, pokaždé svou rodinu překvapíte novým stylem i vizáží. Není to věda, stačí jen vědět, jak na to a nehledět na tuto aktivitu jako na povinnost, nýbrž jako na zajímavé odreagování a vhodnou příležitost ukázat ostatním, že i ve vás se skrývá kreativní dušička. Ve videu níže naleznete hned 9 možností, jak ubrousky skládat. Věříme, že si každý z vás dokáže vybrat minimálně jeden typ skládání ubrousků a že jím při první příležitosti vyrazíte dech ostatním strávníkům u stolu. S chutí a hravostí – pusťte se do toho!

Fotografie publikována se svolením Olovedog FreeDigitalPhotos.net

Zdroj: youtube.com