Jak si vytrhat obočí?

Obočí jako takové patří neodmyslitelně ke každému obličeji a oku. Samozřejmě především genetické vlastnosti způsobují, jak bude to naše obočí vypadat. Jestliže však s ním nejsme spokojeni, je to naštěstí taková část našeho těla, která se dá poměrně snadným způsobem změnit tak, aby i naše obočí vypadalo skvěle.

Prvním krokem je vytrhávání

Především pokud je obočí extrémně husté a mohutné, je nezbytným krokem jeho vytrhávání. Může se to zdát jako snadný proces, ale po několika minutách může tato procedura být velmi bolestivá a nepříjemná. Tomu lze zabránit několika poměrně snadnými triky. V první řadě by měla být pokožka perfektně vypnutá. Následně stačí vzít pinzetu, a jeden kousek po druhém obočí vytrhávat. Důležité je vytrhávat je po směru růstu, a také směrem nahoru. Samozřejmě průběžně je třeba kontrolovat aktuální stav, tedy vzhled obočí, zda dostává požadovaný tvar.

Rozhodně je důležité mít i kvalitní pinzetu, s ostrými okraji, díky kterým tak budeme moci vždy jednotlivý chloupek našeho obočí dokonale zachytit, a vytrhnout na první pokus. A pokud začne být procedura bolestivá, můžeme místo ochladit ledem. Pokožka samozřejmě může také výrazněji zrudnout, a proto je vhodné provádět tuto proceduru ve chvíli, kdy se již nikam nechystáme. Ideální je večer, kdy do rána místo zregeneruje a bude vypadat jako nové. Vhodné je použití i případného zklidňujícího krému.

Pozor na výsledný tvar

Pokud vám vrtá hlavou, jaký tvar zvolit, vsaďte raději na přirozenost. To znamená, že i vytrhané obočí by mělo kopírovat jeho minulý tvar. Ideálně tedy, pokud má obočí přirozený tvar, který kopíruje také linii oka. Rozhodně nejsou moc dobrou volbou velmi úzké linky, jelikož ty poté poměrně výrazně omezují možnosti následného líčení. A pamatujte, že pokud budete chtít tvar obočí držet neustále, je třeba pravidelné vytrhávání.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net