Pleťová maska ​​z kávové sedliny, která eliminuje vrásky, akné a další nedokonalosti na obličeji. Její příprava je neuvěřitelně jednoduchá

Fotografie: Depositphotos

Kofein je obsažen v různých gelech i krémech na obličej. Jeho výhody můžete vyzkoušet i bez kupování zbytečně drahých produktů.

Kofein je velice dobře známý pro své energetické a stimulační vlastnosti. Doporučuje se proti únavě, pro zklidnění migrény nebo i při hubnutí. A když si kofein nanesete na kůži, dokáže opravdu zázraky, v kosmetickém průmyslu se používá čím dál častěji. Nejenže je to dobrý pomocník v boji proti stárnutí a vráskám, ale také proti akné a různým dalším skvrnám.

Jak si připravit domácí peeling

Peeling vyrobený z kávy má nespočet kosmetických využití. Když ho zkombinujete s mlékem, stává se ideálním prostředkem pro vaši pokožku. Budete potřebovat:

  • 3 lžíce kávové sedliny,
  • 1 lžíci mléka.
Fotografie: Unsplash

Smíchejte 3 polévkové lžíce kávové sedliny s 1 lžící mléka, abyste získali čisticí peeling. Pokud by vám mléko z nějakého důvodu nevyhovovalo, můžete ho nahradit obyčejným krémem od značky Nivea nebo esenciálním olejem. Masku naneste na pokožku a nechte ji působit 20 minut. Hlavně se vyhněte oblasti očí. Poté ji opláchněte velkým množstvím vody a obličej natřete klasickým krémem.

Fotografie: Freepik

Kofein je spojenec při hubnutí

Tuto masku můžete použít nejen na obličej. Kofein je vědecky uznáván pro mnoho svých předností. Nachází se ve většině přípravků na hubnutí, nanesený na pokožku dokáže vyhladit celulitidu, pomáhá bojovat proti efektu pomerančové kůry a reguluje krevní oběh. Touto maskou si kůži můžete masírovat a výsledky se brzy dostaví.

Fotografie: Pixabay

Je také výborný na vlasy

Kofein rovněž dokáže bojovat proti vypadávání vlasů. Vědecká studie ukázala, že kofein stimuluje růst vlasů, protože blokuje hormon, který způsobuje jejich vypadávání. Neváhejte vyzkoušet vlasové masky s kávou, aby vaše vlasy rostly rychleji. Přece jen, když se zeptáte nějaké kadeřnice, potvrdí vám úplně to stejné. Tato maska má opravdu hodně využití, ale všechna jsou prospěšná pro vaši krásu.

Zdroj: Healthline