Pět ženských triků, jak vonět i bez parfému

Fotografie: Pexels

Některé dívky a ženy nerady často používají parfémy, ale přitom rády svěže voní. Odborníci prozradili, jak je možné, aby žena voněla i bez parfému.

Některé dívky nechtějí používat parfémy a jiné voňavky příliš často a přesto je jejich pokožka svěží a voňavá. Znáte pět triků, jak přirozeně příjemně vonět? Je to jednoduché, stačí dodržovat jistá pravidla a vaše pokožka bude vždy svěží a příjemně voňavá. Prozradíme vám, co se je potřeba dodržovat.

Důležité je věnovat pozornost jídlu

Jste to, co jíte. To platí nejen o kilech, ale také o vaší vůni. Drsné a nepříjemné vůně pokožky se objevují, pokud konzumujete hodně masa nebo ryb, případně pokud pijete alkoholické nápoje. Nezapomeňte, že součástí vaší stravy by mělo být také ovoce a zelenina. Díky zelenině a ovoci se totiž v teplých letních dnech budete mnohem méně potit a vůně potu navíc nebude tak nepříjemná a drsná jako po požití masa a tučných jídel. Důležité je i pít.

Fotografie: Freepik

Pokud si chcete vůni trochu pojistit, zkuste trochu parfému přidat do prádla během praní. Lehká a příjemná vůně bude na oblečení a bude se šířit, až se objevíte mezi lidmi. Parfém přidejte až po vyprání při oplachování. Vhodné je také provonět byt. Oblečení a vlasy totiž umí absorbovat vůni celého domu. Chcete-li zachovat vůni na těle, kupte si vonné svíčky nebo tyčinky. Případně použijte trochu parfému při utírání prachu.

Parfém používejte na vlasy

Po sprchování si parfém nastříkejte na vlasy. Vůně v nich vydrží dlouhou dobu a nebudete ho muset používat často. Vaše vlasy budou vonět, i když při odchodu z domu na využití parfému zapomenete. Posledním trikem, jak vonět, aniž byste se při odchodu z domu navoněli parfémem, je používání aromatických olejů. Zkuste je kromě aromalampy používat i ve sprše. Stačí ho nanést na stěny sprchy. Spojíte tak příjemné s užitečným.

Fotografie: Freepik

Aplikujte ho před koupáním na stěny vašeho sprchového koutu, na podlahu i strop. Nechte působit asi hodinu. Tělo vám tak bude po koupeli příjemně vonět a navíc se také skvěle uvolníte. Není žádným tajemstvím, že pára z vody bude mít díky vonným olejům na tělo relaxační účinek. Zázraky však dělá také pravidelné větrání vašeho bytu, stejně jako kapky vůně na zápěstí ženy.

Zdroj: Healthline