K výrobě vlastního osvěžovače vzduchu jsou potřeba pouze tři přísady

Fotografie: Freepik

Každá žena se snaží, aby její domácnost byla uklizená a příjemná pro celou rodinu. Tento úkol však není vždy jednoduchý a udržet svěží domácnost chce opravdu velkou snahu. Máme pro vás zaručený recept na svěží vůni domova za pár korun.

Do domácnosti můžete pořídit i osvěžovače vzduchu a difuzéry

Díky nejrůznějším moderním osvěžovačům vzduchu můžete i ve vaší domácnosti udržet krásnou vůni. Takové osvěžovače jsou ale často velmi nákladné a designové difuzéry navíc musíte každou chvíli měnit za nové. Co si takhle ale vyrobit svou vlastní svěží vůni domova? Poradíme vám, jak na to.

Vůně v domově hraje velkou roli

Doma se chcete cítit dobře a pohodlně hned od prvního vkročení po těžkém pracovním dni. Atmosféru lehce navodíte i levnou domácí směsí pro osvěžení vzduchu. Na takovou směs si připravte:

  • 1 lžíce jedlé sody
  • 3 šálky horké vody
  • 3 lžíce aviváže
  • láhev s rozprašovačem

Do láhve nalijte vaši oblíbenou aviváž a zalijte ji třemi šálky horké vody. Do této tekuté směsi nasypte jednu lžíci jedlé sody. Nádobu pořádně uzavřete a řádně protřepte. Směs pro osvěžení domova máte hotovou za pár chvil.

Takovou příjemnou směs nastříkejte po vašem domově a užívejte si oblíbenou vůni. Nemusíte se bát o váš nábytek, směs totiž nezničí ani vaše vybavení.

Vůně je navíc ekonomická, a tak si ji můžete připravit každý měsíc takřka zadarmo. Navíc ji díky levnému pořízení můžete měnit podle ročního období nebo zrovna vaší nálady. Záleží jen na vás, jakou příměs k vodě a jedlé sodě přidáte.

O adventním čase můžete přidat například jemnější aviváž a když k osvěžení vzduchu dodáte ještě vonné svíčky nebo vůni právě upečeného vánočního cukroví, nikoho z vaší rodiny už nenapadne, aby trávil čas jinde.

Každý člen rodiny se bude těšit domů na tu krásnou vůni a pohodu domova. Věříme, že si tento tip oblíbíte a drahé osvěžovače vzduchu už nad touto skvělou alternativou nikdy nevyhrají.