Plastika prsou – opravdu stojí za to?

Plastika prsou patří mezi nejčastější ženské oběti pro krásu. Ňadra jsou předností žen a rovněž jsou již po staletí považována za symbol ženské plodnosti a hojnosti. Možná právě proto – pro několik staletí držící se představu – se není čemu divit, že po dokonalých ňadrech touží stále více žen, jež kvůli perfektní velikosti, vzhledu i tvaru podstoupí operativní zákrok. Pěkné a pevné poprsí dokáže upoutat pozornost. Nabízí se ale otázka, zda plastika prsou skutečně stojí za to, protože co si budeme nalhávat – přináší to s sebou i mnohá úskalí, se kterými je třeba počítat. Díky fenoménu dokonalého poprsí jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, kde se této oběti pro krásu podíváme blíže na zoubek. Tak pojďte s námi!

Plastika prsou – proč ano?

Pomineme-li skutečnost, že je to finančně náročná a po zdravotní stránce i v něčem nebezpečná sranda, někdy může plastika prsou ženám pomoci. Zvláště pak v případě, kdy k nim příroda nebyla příliš štědrá a do vínku jim nadělila jinak veliká či odlišně tvarovaná prsa. Takové ženy jsou pak se svým sebevědomím velice nízko a plastika pro ně představuje jistou formu vysvobození a cestu za láskou k sobě sama. Plastiku prsou volí i ženy v letech, které za sebou mají kojení a jejich ňadra již dávno nedrží onen tvar, který držela před několika lety. A teď pozor milé dámy – plastika prsou se nemusí nutně týkat jej jejich zvětšení – i když se jedná o drtivou většinu případů – neboť mnohdy si ženy pomocí plastiky nechávají ňadra zmenšit. I to je důvod k tomu, proč operaci podstoupit.

Plastika prsou – proč ne?

Nyní se podívejme na opačnou stránku věci, tedy na to, proč plastiku prsou nepodstupovat a nechat si prsa taková, jaká vám příroda nadělila. V první řadě je to nepochopení vašeho okolí, zpravidla pak nejbližší rodiny a manžela nebo přítele. Ne jednou se již stalo, že žena po plastice od svého partnera slýchala, že se mu její přirozená prsa líbila mnohem více. Dalším důvodem, proč dát plastice sbohem, je možné poškození implantátů. I když to není běžné, stát se může ledaco a nikdo předem neví, zda se právě u vás neobjeví nečekaná komplikace. Na závěr jednu třešničku – pokud nad plastikou prsou uvažujete jen z marnosti, věřte, že to není ten správný důvod, proč investovat zdraví i peníze.

Pokud si nejste jisté, zda do toho jít či nikoliv, můžete se obrátit pro odbornou radu lékařů specializované kliniky.

Obrázek: pixabay.com