Soukromí a ochrana před sluncem: Zvolte moderní a stylové vertikální žaluzie

Zdroj obrázku: Kevin_Hsieh / Shutterstock.com

Chcete najít vhodný způsob, jak své bydlení ochránit před slunečním svitem nebo zraky kolemjdoucích? Vhodným řešením mohou být vertikální žaluzie, které jsou velmi elegantní a moderní. Navíc kromě stínění dovedou i velmi efektivně rozdělit prostor na zóny, a proto se hodí zejména do menších bytů, kde umožní lépe rozčlenit prostor. Jak je vybrat a na co nezapomenout?

Vše dobře promyslete

Před nákupem je vhodné zamyslet se především nad tím, jaké ukotvení zvolíme. Obvykle se volí mezi dvěma možnostmi – zabudovat do stropu nebo k oknu na stěnu? Vše si dobře proměřte a propočítejte, abyste si byli jisti, že žaluzie sednou přesně tak, jak si přejete.

Jak mají vypadat?

Jsou výborným doplňkem do interiéru v případě, že dobře vyberete. Žaluzie je tedy nutné ladit k celkovému designu vašeho bydlení. Pokud si nevíte rady, volte zemité a neutrální odstíny. Ty výrazné, barevné nebo vzorované se hodí jen do velmi jednoduchých a minimalistických interiérů, kde prostor vhodně doplní. Zvažte odstíny a vzory potahové látky na gauči nebo křeslech, ale také barvu nábytku nebo stěn.

Snadné ovládání

Je klíčové vybrat také vhodný způsob ovládání. Rozevírání je možné zvolit buďto napravo nebo nalevo. Soustřeďte se především na praktičnost a berte v úvahu také kompozici interiéru. Zamyslete se nad tím, jak často žaluzie budete otevírat, kam chcete, aby světlo dopadalo, a kam ne, a podle toho vyberte vhodný systém. Ujistěte se také, že máte možnost snadno dokoupit náhradní díly v případě, že dojde k opotřebení některých komponentů.

Montáž zvládnete i sami

Máte vybraný model, který vám sedne přesně na míru? Montáž vertikálních žaluzií můžete zvládnout i sami, záleží jen na typu žaluzií a na vašich dovednostech. Na internetu najdete celou řadu návodů, kterými se můžete inspirovat a ušetřit hned několik tisíc za montáž.