Květen 2023 podle tarotových karet: Jedinečný měsíc nahrává štěstí a seberozvoji

Fotografie: Nosferattus / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Rozložení karet odpovídá i na ty nejsložitější otázky. Tarot na měsíc květen vám ukáže, jak vyložené karty využít ve svůj prospěch.

Tarotové karty jsou starou formou věštění. Původně byly používány pro hraní karetních her v Evropě. První zdokumentované tarotové balíčky pochází už z 15. století. Dnes je tarot používán především pro duchovní vedení, sebereflexi a vhled do životní cesty jednotlivce. Letošní květen je symbolizovaný třemi kartami. Co to pro vás znamená?

Otočený Ďábel

Karta Ďábel má řadu významů. Symbolizuje pokušení a materialismus, vnitřní démony, pouta, iluze a neznalost. Pokud je však karta otočená, mění se i celý její význam, a to do pozitivního aspektu. Dává pro toto období jedinečnou příležitost zbavit se pout a závislostí. Při jejich překonávání budete mít velkou sílu pokračovat kupředu a převzít kontrolu nad svým životem.

Obrácený Ďábel také pobízí k osobnímu růstu, sebeobjevování a proměně, při níž čelíte svým obavám a překonáváte vnitřní překážky. Posiluje také sebeuvědomění, kdy si dokážete přiznat vlastní nedostatky, slabiny nebo destruktivní vzorce, a dává velkou příležitost ke změně v těchto oblastech. Pokud jste tedy chtěli už dávno přetrhnout některá pouta, pak je květen nejlepším měsícem, kdy to udělat.

Karta Kolo štěstí

Symbolizuje přirozené cykly a proměny života. Ukazuje, že život má stále se opakující vzory a že se věci neustále mění a vyvíjejí. Předznamenává, že se blíží šťastný obrat. Připomíná také karmický zákon příčiny a následku, který ukazuje, že naše činy mají důsledky a že vše, co vysíláme, se nám nakonec vrátí. Představuje také hledání rovnováhy a harmonie v našem životě a přijímání střídání úspěchu a neúspěchu a radosti a smutku jako součásti přirozeného řádu.

výklad tarotu
Fotografie: Freepik

Karta Kolo štěstí je obecně považována za pozitivní a optimistickou. Zároveň však může naznačovat neschopnost přijmout změny nebo neochotu poučit se z minulých chyb. Rozhodně však můžete očekávat, že vám štěstěna bude nakloněna v lásce, práci i ve financích. Mnohé problémy se také vyřeší velmi jednoduše, aniž byste se o to museli významně snažit. Máte také příležitost najít si novou lásku. Dlouhodobé vztahy pak projdou velkými změnami.

Karta Svět

Symbolizuje dokončení cyklu, dosažení cíle nebo úspěšný konec nějakého projektu či vztahu. Vyjadřuje také jednotu s vesmírem, duševní a duchovní harmonii a rovnováhu mezi různými aspekty života. Může se vám tak velmi lehce stát, že se tento měsíc dočkáte odměny a uznání za svoje dlouhodobě vynaložené úsilí.

výklad tarotových karet
Fotografie: Freepik

Karta Svět také symbolizuje duchovní růst, seberealizaci a vnitřní proměnu, která vede k většímu porozumění a sebepoznání. To je ve spojení s otočeným Ďáblem opravdu mimořádná příležitost posunout se v životě na mnoha úrovních. Je to karta plná naděje a příslibu nových příležitostí. Pochvalte se tedy za dosažený pokrok, ale také se připravte na nové výzvy a zkušenosti, které přicházejí. V květnu se vám však budou opravdu lehce překonávat.

Zdroj: Kobieta