Co splňují bezpečná dětská hřiště

Bezpečná dětská hřiště poskytují dětem nejen ideální místo pro ničím nerušené hraní a radostné dovádění, ale především jistotu bezpečného zázemí.

Bohužel ne všechna dětská hřiště splňují přísné normy a nároky, které jsou na ně kladeny – ve většině případů se jedná o starší dětská hřiště, kde je celá řada nedostatků: uvolněné spoje, rezavé hřebíky, nedostatek odpadkových košů, nevyhovující vybavení nebo špatné dopadové plochy v podobě ztvrdlé země či betonu. Děti si chtějí hrát a cílem rodičů je umožnit jim pobyt na čerstvém vzduchu, kde se mohou vyřádit společně se svými vrstevníky. Co musí splňovat bezpečná dětská hřiště, aby hraní a čas na nich strávený nekončil nepříjemnými úrazy a krokodýlími slzami?

Dětské hřiště je pro děti rájem

Děti všeho věku dětská hřiště zkrátka milují. Právě zde mají možnost se vyřádit, vyblbnout a užít si legraci společně s dalšími kamarády, zatímco maminky si mohou pohodlně usazené na lavičce vyprávět novinky a očkem sledovat své rozverné ratolesti. Otázkou je, jaké mají mít dětská hřiště vybavení? Určitě by zde neměly chybět nejrůznější houpačky, skluzavky či pískoviště. Oblíbenými prvky moderních hřišť jsou lanové prolézačky a prvky na cvičení v podobě žebřin, kde si dítka trénují ohebnost a kondičku. Samozřejmostí jsou kolotoče, domky či oblíbené vahadlové houpačky.

Bezpečná dětská hřiště – jistota pro maminky i děti

Jen málokterý rodič by nechal své dítko hrát na hřišti, které by se mu již od pohledu nezdálo. Dětská hřiště musí splňovat nařízení a normy, rovněž musí mít certifikáty potvrzující jejich bezpečnost a samozřejmostí by měla být pravidelná kontrola subjektu. Pravidelným kontrolám by se mělo podřídit veškeré vybavení dětského hřiště – ať už půjde o skluzavky, houpačky, prolézačky nebo dětské domečky. Jedině hraní na bezpečném dětském hřišti může končit úsměvem a ne slzami velkými jako hrachy.

Zábava pro malé i velké

Dětská hřiště jsou součástí veřejných parků, sídlišť, nákupních areálů i zahrad. Užijí si zde spoustu legrace a zábavy nejen malá dítka, ale i jejich rodiče. Trávit společný čas je radost, ovšem jen v případě, kdy je hřiště pro děti opravdu bezpečné. Zajímat se o platné certifikáty je proto u rodičů na místě – přeci jen chcete pro svá dítka jen to nejlepší, ne?

Fotografie publikována se svolením zole4 Photography/FreeDigitalPhotos.net