Vztahový horoskop pro rok 2023: Můžete se těšit na změny, posuny ve vztahu i nové lásky

Fotografie: Depositphotos

Nový rok je vždy příležitostí k tomu, abyste si ujasnili, co očekáváte od partnerských vztahů. Postavení planet může plány hatit, nebo naopak posilovat.

V letošním roce budou pro všechna znamení důležitá data 20. duben a 14. říjen. Tedy zatmění Slunce v Beranu, jemuž vládne Mars, příznivý intimitě a zatmění Slunce ve Vahách, jimž vládne Venuše, planeta lásky. Jsou to dny, kdy máte velkou příležitost sladit své potřeby s partnerem a planety vám budou velmi příznivě nakloněny.

Beran

20. dubna nastane pro vás ideální situace, jak urovnat vztahy s těmi nejbližšími. Vše tak povede k elegantnímu vyřešení, kdy budou spokojeni všichni. V období od 23. července do 4. záři byste naopak měli zpomalit ve vašich milostných vztazích. Uvidíte, že to pro vás bude výhodné. Užívejte si stávající situaci a nic nevymýšlejte. Pokud se vám to podaří, do vašeho milostného vztahu pronikne více zábavy, kreativity a potěšení.

Býk

Tento rok budete prožívat ve větším vnitřním míru a to se projeví i ve vašich vztazích. Do 5. května se můžete těšit na nenápadnou přízeň ze strany opačného pohlaví. Musíte se však připravit na to, že půjde o utajovanou lásku, proto si rozmyslete, zda do toho chcete jít. V období 23.7. do 4.9. vám bude vládnout romantická Venuše. Je to ideální příležitost podívat se na stará emocionální zranění, která stále ovlivňují vaše současné vztahy a uzdravit je.

Blíženci

Zpomalený začátek roku se změní s příchodem února. Do partnerského svazku se podaří proniknout i duchovní složce a mnohem lépe se společně na všem domluvíte. Budete touto milou změnou příjemně překvapeni a nejspíš nebudete vyhledávat jiný vztah ani změnu. Začátkem června se však může objevit někdo, kdo vás uchvátí a budete ochotni kvůli němu pálit mosty. Jestli se necháte unést nebo zvolíte stabilitu, už bude jen na vás.

znamení blíženci
Fotografie: Freepik

Rak

Dynamický rozvoj ve vašich vztazích nastal již koncem minulého roku. Nic nového tedy nemůžete čekat. Přesto zpozorněte 5. května, budete mít velkou šanci uvidět a pochopit. jak se věci ve vašem vztahu mají. To nemusí být příjemné, ale ke konci května by se vám mohly naopak splnit vaše velké cíle. Samotný měsíc říjen pak může být tím nejzajímavějším z celého roku. Vaše sny se mohou stát skutečností. Z hezkého přátelství se může rozvinout něco vážného. A pokud jste v partnerském vztahu, aspekty přátelství jej mohou ještě více upevnit.

Lev

Poslední dva roky jste byli v zajetí Saturnu. Možná tak máte pocit, že věci nejdou podle vašeho plánu. Nebojte se, začátkem března se vše změní a vaše vynaložené úsilí nepřijde nazmar. Nečekejte však zástupy nápadníků. Saturn se usadí do vašeho sektoru intimity a v této oblasti tak můžete zažít nepříjemné chvilky. Skutečná láska už se však blíží. Mezi červnem a říjnem si můžete rozmyslet, jak se k ní postavíte. Vše se dokončí během listopadu.

Panna

Za poslední roky jste udělali hodně práce, co se týče vašich vztahů a budete odměněni. Čekají vás krásné chvíle strávené s milými lidmi. V rodině máte díky tomu vyladěné vztahy. Pokud ještě rodinu nemáte, největší šance na rozhodnutí se pro toho pravého bude mezi 5. červnem a 4. říjnem. Dobře si však rozmyslete, jestli skutečně žijete život jaký chcete. Do cesty vám totiž může přijít někdo, kdo vás nadchne, ale zároveň to s ním nebude úplně jednoduché. Rozhodnutí však bude jen na vás.

znamení panny
Fotografie: Freepik

Váhy

Vy lásku a soulad ve vztazích potřebujete stejně jako ryba vodu. Mezi březnem a červnem můžete těžit z příchodu Pluta, které do vašeho vztahu vnese větší stabilitu i vášeň. Pamatujte, že váš úkol je především zaměřit se na podporu partnerské komunikace. 20. dubna a 14. října pro vás budou zkouškou. Nezavírejte oči před realitou a nenechejte se zlákat. Udržte si zdravý úsudek, nic neslibujte a nic nepodepisujte. V listopadu se k vám vrátí Venuše a to už budete vědět přesně, co chcete a podniknete příslušné kroky.

Střelec

Už loňský rok vám naznačil, že se ve vztahu musíte chovat zodpovědněji. Pokud tak neučiníte, budete se moci se současným partnerem rozloučit. Až do jara vám totiž nebude ochoten už žádné přešlapy tolerovat. Koncem února se vám začne dvořit více ctitelů. Vaším úkolem je vybrat si toho nejlepšího. Proto dobře poslouchejte, co se o něm povídá. Trefa do černého bude, když zjistíte, že s ním můžete probrat témata, o kterých jste s nikým jiným dříve nemluvili. V létě pak budete mít definitivně jasno.

Štír

Letos můžete v partnerských vztazích očekávat zásadní změnu. A to už od 27. ledna, kdy do vašeho znamení vstoupí Venuše. Okouzlení se nevyhnete. Už začátkem března začnete uvažovat zcela jinak a uvědomíte si, že se vztahu vůbec nebráníte. 5. května se však můžete zcela zbavit racionálního myšlení a nasadit růžové brýle. Neidalizujte si nic, jinak můžete zjisti, že nejdete tam, kam jste chtěli. Koncem října přijde druhá šance na otevření očí, tady už se odložení růžových brýlí nevyhnete.

Kozoroh

Do vztahů se vám vrátí věci, které jste loni v létě odložili. Teď se jejich řešení už nevyhnete. Pokud máte partnera, který s vámi chce být jedno tělo jedna duše, budete prožívat krásné chvíle. Pozor si dejte mezi březnem a květnem, to není dobrá doba na to, abyste vašemu protějšku zavdali příčinu k nespokojenosti. Mezi květnem a začátkem června přichází příležitost na vychytání posledních mušek z vašeho vztahu. Je velká šance, že váš partner pochopí, že to s ním myslíte dobře. To povede ke krásnému partnerskému soužití, které si budete oba užívat.

Vodnář

První tři měsíce roku jsou pro vás velkou šancí na vylepšení vašeho vztahu. Nebojte se proto mluvit o svých citech, hodně tomu pomůžete. Může se vám tak podařit přesvědčit o své hluboké lásce i nevěřícího Tomáše. V létě pak nastane příležitost pro zásadní změny. Můžete se tak rozhodnout i pro svatbu. Nechte však partnera, aby ji naplánoval podle jeho představ.

znak vodnáře
Fotografie: Freepik

Ryby

Pokud máte stabilní vztah, můžete být v klidu. Žádné zásadní změny vás nečekají. Samotáři by se měli mít na pozoru před bezhlavým až zoufalým hledáním partnera. To by nemuselo dobře dopadnout. Obzvlášť během dubna hrozí, že pro lásku budete ochotni rozbít i cizí rodinu. Srpen a září jsou pro vás nejlepší měsíce, jak z hlediska hledání nového partnera, tak ve stálém vztahu. Partner mnohem ochotněji vyslyší vaše prosby a pochopí, jak moc jsou pro vás důležité. Můžete se tak dočkat změny, kterou jste chtěli a obejde se to bez zbytečných hádek.

Zdroj: Instyle