Víte, jak správně pochválit muže?

 Pochválit vašeho milého je mnohdy těžší, než jak to na první pohled vypadá. Ono se sice říká, že chlapa musíte chválit, chválit, chválit, abyste si ho udržely, ovšem není to až tak jednoduché. Je samozřejmé, že čas od času toho druhého potěší, vysmeknete-li mu nějakou pochvalu, dáte mu najevo obdiv či mu řeknete, že jste rády, že ho máte. Ovšem pozor – chcete-li pochválit muže, chce to držet se pravidel, pochvaly dávkovat s rozmyslem, být upřímné a správně si to načasovat. Pomocí pochvaly dáváte tomu druhému najevo svou přízeň, náklonnost, oceňujete ho a to je v životě důležité. Ruku na srdce: Vám neudělá dobře, když vás nejen partner, ale i kdokoli jiný za něco pochválí? V dnešním článku vám poradíme, jak správně pochválit mužeale pozor na pravidla!

 • Pozornost dbejte na správné načasování!

  Každý se tu a tam zamyslí a zjistí, že tomu druhému již celou věčnost nedal najevo, že jej miluje. Pokud si to uvědomíte, je to dobré, ovšem pozor na vhodné načasování! Pokud si myslíte, že vašeho partnera pochválíte za skvělý oběd, který vám naservíroval minulou neděli, a uděláte mu tak radost, jste bohužel na omylu. Jestli vám večeře chutnala, měla jste to říct hned – proč týden otálet? Teď už ho za to nechvalte, nýbrž si budete muset počkat, až se mu zase něco povede…

 • Chcete pochválit partnera? Pak jedině upřímně!

  Máte pocit, že se do oné pochvaly musíte nutit? Pak se na to vykašlete! Věřte, že není nic horšího, než pochvala, která nebyla myšlena upřímně – tzv. vykonstruovaná chvála. Uvědomte si, že váš manžel či přítel není naprostý hlupák a samozřejmě, že tuhle vaší milou lež prokoukne jako list papíru. Chvalte jen tehdy, když to tam opravdu cítíte!

 • Všeho moc škodí!

  Poklona, pochvala či ocenění jsou sice příjemné věci, ale rozhodně by se z nich neměla stát povinnost či každodenní rutina. Nemyslete si, že vaše láska pojde v zatracení, nenajdete-li si každý den alespoň jeden jediný důvod k tomu, abyste vašeho milého pochválila. Chválou by se v žádném případě nemělo plýtvat!

 • Pochválit neznamená jen říci „díky“, chce to i projevit zájem!

  Pochválila jste vašemu manželovi povedenou večeři a máte dojem, že tím to hasne? Pak je váš dojem mylný! Je-li vaším cílem dotyčného skutečně potěšit a udělat mu radost, projevte nějaký zájem o to, co udělal. Například bude-li se jednat o večeři, zeptejte se ho, jak ve vaření postupoval či jaké použil ingredience. Každý má přece rád, když se o něho ten druhý zajímá.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net