Máš ponětí, jak moc trpím, když mě ignoruješ? Nebezpečná otázka, kterou si pokládá hodně žen

Fotografie: Depositphotos

Rozchod, pohřeb, nešťastná láska nebo stesk jsou pocity, které mohou i fyzicky bolet. Mnoho lidí tomu neuvěří, dokud si to sami nezažijí. Například ignorovaní lidé si prochází několika fázemi.

Většina lidí, kteří se cítí osamoceně, zažívají mnoho nepříjemných situací. Ve svém životě totiž zjišťují že některým lidem nestojí ani za pohled nebo pozdrav a jsou zcela odstřiženi od dané osoby. Za pocit osamocení může v mnoha případech láska. I když jsou ve vztahu dva a ze začátku je vše růžové, časem se mohou stát i nepříjemné situace. Někdy to dojde až tak daleko, že jeden z páru začne svůj protějšek ignorovat a ignorovaný člověk se dostává do velice nepříjemné situace.

První pocity při ignorování

Je úplně jedno, zda je ignorovaný člověk žena nebo muž. Obě pohlaví ignoraci pociťují špatně a nikdo z ní nemá radost. V dané chvíli člověk pociťuje fyzickou bolest. Nejedná se o nějakou vadu nebo bolest na určitém místě. Tento pocit by se dal přirovnat k hlubokému zklamání / zdrcení z toho, že o někoho další osoba nestojí.  Někteří mohou ztratit sebevědomí a začnou o sobě pochybovat. Svět takovým lidem připadá zbytečný a nemohou najít ani jednu věc, pro kterou by chtěli dále žít.

Fotografie: Pixabay

Pokus o obnovení vztahů

Jestliže máte dlouhodobě dojem, že vás někdo ignoruje, pravděpodobně se pokusíte danou osobu kontaktovat. V momentě, kdy cítíte bolest, začne vás ovládat váš mozek. Ten chce, abyste se nepříjemných pocitů zbavili, a proto dojdete k tomu, že kontaktujete osobu, která na vás nejspíš zapomněla. Toto však bývá často chybou, protože na sebe v mnoha případech vezmete údajné chyby, jež jste ale vůbec neudělali.

Podřídíte se podmínkám druhé osoby jen proto, abyste přestali trpět. Občas ani nemusíte vědět, co jste vlastně udělali špatně. Důležité pro vás je, abyste byli v kontaktu s člověkem, který vás ignoroval. Díky tomu se totiž budete cítit mnohem lépe. Jestliže příběh neskončí se šťastným koncem a ignorace pokračuje dál, mohou se někteří lidé stát agresivními.

Poslední zoufalé pokusy

Agresí se totiž snaží získat zpět alespoň nějakou kontrolu nad situací. V některých případech dokonce dojde k ublížení na zdraví, poškození cizího majetku nebo jiným špatným činům. Až po takto vygradované situaci to ignorovaná osoba vzdá, protože se vyčerpá a upadá do pocitu naprostého zoufalství.

Fotografie: Unsplash

Nebuďte ignorovanou osobou

Existuje mnoho důvodů, proč se lidí nechávají ignorovat, a ještě se touto situací trápí. U někoho to může být pouze tím, že mu na někom záleží, a proto chce, aby i ten druhý projevoval náklonost. Dalším faktem, proč se necháváte ignorovat je to, že jste vyrůstali s rodiči, kterým jste nemohli říct ne a vyžadovali jste jejich pozornost, když vás ignorovali.

Z takových situací jste si nejspíš vzali příklad do dospělosti a nyní se snažíte zavděčit každému. Z části tyto situace vznikají i v momentě, kdy nestojíte nohami pevně na zemi a neumíte se o sebe postarat sami.

Myslete hlavně na sebe

Někteří lidé vůbec netuší, jak se zachovat v momentě, když jim dojde, že jsou ignorováni. Většinou se rozhodnou podle toho, jakou mají osobnost / povahu a jaké mají city k danému člověku. Nemusí však být na škodu, když budete vědět, jak se správně zachovat. Existuje několik metod, z nichž si sami vyberte tu nejvhodnější.

Tou první je to, že si jednoduše promluvíte z očí do očí. Požadujte vysvětlení a zjistěte si, jaký je důvod této ignorace. Jestliže to uznáte za vhodné, omluvte se. Pokud omluva nezabere a tento člověk vás bude stále ignorovat, dejte si odstup. Nenechte se zničit tím, že někdo je uražený a nechce se s vámi bavit. Jistě si brzy najdete někoho, kdo má o vaši společnost zájem a nemusíte se mu doprošovat.

Zdroj: VeryWellMind