Otec nebo milenec? Pět důvodů, proč ženy dávají přednost starším mužům

Fotografie: Freepik

Podle provedeného výzkumu dávají mladší ženy přednost starším mužům, kteří jsou pro ně atraktivnější z pěti konkrétních důvodů.

Přesněji řečeno, většina žen dává přednost starším mužům a domnívá se, že tajemství jejich štěstí spočívá v rozdílu 10 nebo 15 let. Říká se, že pokud se mladší žena zamiluje do staršího muže, může to souviset s jejím vztahem ke svému otci, který nemusel být zrovna ideální. Ve skutečnosti těmto ženám ale zřejmě imponuje to, co takové muže charakterizuje, a tedy životní zkušenosti, nadhled, otevřená mysl a vyrovnanost.

Vědí, co, kdy a hlavně jak říct

Starší muž umí mluvit. Ví, jak se mají chovat, a podle toho komunikují se svými partnerkami. S rodinou a svou láskou komunikují jinak než s přáteli nebo kolegy a tím pádem se po boku staršího muže žena nikdy nebude cítit trapně. Už jen jeho přítomnost ženy naplňuje jistotou a bezpečím a, což je špatné, i pýchou.

Fotografie: Freepik

Jsou finančně nezávislí

U starších mužů je předpoklad, že jsou již na vrcholu své kariéry, mají vytvořenou finanční rezervu a jsou tím pádem nezávislí, což je pro ně obrovskou výhodou. Jestliže má muž dobrou práci, předpokládá se, že je ve svém oboru již okolo 30 let a pravděpodobně za to bude dobře ohodnocen. Nemusí vydělávat miliony, stačí, když bude mít pravidelný příjem a bude vědět, jak s financemi naložit. Pokud takový muž žije sám, je nezávislý a umí si udělat pořádek v životě.

Fotografie: Pixabay

Mají zkušenosti s láskou

Zkušenosti samozřejmě souvisejí i se sexem. Muži okolo padesátky už tolik nepospíchají a více než na sebe hledí na to, aby pořádně uspokojili svou partnerku. Z průzkumu provedeného BJU International vyplynulo, že jsou starší muži ve svém sexuálním životě mnohem více spokojenější než muži, kterým je o 10 až 20 let méně.

Mají styl a šarm

Když vás život provede těžkostmi a slepými uličkami, které jste úspěšně překonali, získáte sebedůvěru a dobře víte, kdo jste. Máte stabilitu, sebedůvěru a šarm. Protože přiznejme si, že není nic více okouzlujícího než muž, který ví, na čem je, a užívá si života. Většina těchto mužů má svůj čas pod kontrolou a odpustí si tedy nesmyslné výmluvy. Také se málokdy stane, že před ženou dají přednost přátelům.

Fotografie: Freepik

Umí smysluplně komunikovat

Konverzace je nedílnou součástí jeho každodenního života. Nevadí mu mluvit stále o stejných tématech, zajímá se o vás a o to, jak jste strávili den, a pozorně naslouchá všemu, co máte na srdci. Starší muž už dávno nepotřebuje k životu své rodiče, a tak ani od své nové partnerky nevyžaduje servis jako od těch předchozích. Většinou hledá nezávislou, inteligentní, vášnivou a soucitnou ženu, která bude mít smysl pro humor.

Zdroj: WomensHealthMag