Manžel se odstěhoval od své rodiny k matce. Proč tak učinil, je zarážející

Fotografie: Freepik

U každé vdané ženy je slabý manžel příčinou smutku a frustrace, která se následně dostaví. Není divu, protože žena by vedle sebe měla cítit silného muže a podporu.

Pokud tomu tak není, láska se může časem vypařit, i když se jednalo o pravého člověka pro toho druhého. Obtížné je žít s mužem, který projevuje slabost vůči své matce. Dospělý a soběstačný člověk by neměl dělat ústupky, měl by se rozhodovat sám za sebe a od matky přijímat maximálně pomocné rady. Neměl by brát na zřetel matčiny rozmary, ale starat se dobře pouze o svou rodinu.

Časté návštěvy tchyně mohou rodinné vztahy zhoršit

Žena získala vysokoškolské vzdělání daleko od domova. Kromě toho, že úspěšně dokončila školu, zde potkala také skvělého muže, který se později stal jejím manželem a otcem jejích dětí. Také se s ním přestěhovala na místo, kde budou žít. Byl to byt jeho matky, který muž zdědil. Sama tchyně žila s manželem v nedaleké vesnici.

Fotografie: Freepik

Neuplynul však ani týden, kdy by se manželova matka nestavila u nich doma. Tchyně s nimi prakticky začala žít. Po narození dcery začala tchyně docházet ještě častěji a prostor doma se ještě zmenšil. Někdy samozřejmě přinesla dárky a hrála si s vnučkou, aby žena s mužem mohli vyrazit do města nebo trávili čas pouze spolu. To ale bylo jen ve výjimečných případech a mnohokrát to byla matka dcery, která zůstala s dítětem, zatímco si manžel užíval společnost své maminky.

Po narození druhého dítěte se žena tchyni vzepřela

U jednoho potomka nezůstalo a doposud tříčlenné rodině se narodilo druhé děťátko. A žena musela znovu přijmout fakt, že budou všichni čtyři žít v malém jednopokojovém bytě. Rodinný život šel postupem času z kopce. A také tu byla tchyně, která ani nepomyslela na to, že by své časté návštěvy ukončila.

Žena se rozhodla zakročit a s tchyní si promluvila. To stejné vyžadovala i od svého manžela, aby své matce vysvětlil, že její neustálé návštěvy nejsou vítané a vhodné. Manžel však odmítal své matce odporovat a bylo vidět, že mu současná situace velmi vyhovuje. Ta sice frekvenci návštěv snížila, ale o to byly delší časově. Rozhodnutí nakonec přišlo samo. Ženina sestra, se kterou byla v kontaktu, jí nabídla, že se může přestěhovat do sousedního bytu, kde se odstěhovali současní nájemníci.

Fotografie: Freepik

Po rozhovoru s manželem bylo rozhodnuto, odstěhovat se. Nešlo to hned, jelikož je ještě držela výpovědní lhůta v práci. Nakonec ale ke stěhování došlo a žena byla velmi spokojená, protože nemusela s celou rodinou sdílet jeden prostor. Svým dětem mohla konečně nabídnout mnohem více. O několik týdnů později však zazvonil telefon. Mužova maminka na tom byla velmi špatně, protože se její syn odstěhoval.

Co by to ale bylo za syna, kdyby v takové situaci opustil matku? Rozhodl se, že s ní nějakou dobu bude žít. Žena, matka jeho dvou dětí v tu chvíli začala uvažovat o rozvodu a novém životě. Nemá se na koho spolehnout, protože její jediná opora jí i děti opustila kvůli vlastní matce, která chce mít syna pod dohledem a nablízku. Snad tchyni i manželovi dojde, jakou chybu udělali, když rozbourali dříve šťastnou rodinu.

Zdroj: UberAlles