Nábytek do dětského pokoje, aneb jak zařídit pokojíček snů?

Nábytek do dětského pokoje představuje rozmanitou kapitolu, jejíž pročítání nahání mnohým rodičům hrůzu. Zařídit pokojíček pro dítě není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a největším kamenem úrazu je právě nábytek do dětského pokoje.

Ten je třeba vybírat s ohledem na zdravotní nezávadnost, maximální bezpečnost a samozřejmě i požadavky vašeho dítka, které se ale s jeho růstem neustále mění. Rozhodli jste se zařídit vašemu dítěti pokojíček snů, ale vůbec si s tímto úkolem nevíte rady? Pak nezoufejte a přečtěte si dnešní článek. Prozradíme vám, jak vybrat správný nábytek do dětského pokoje, na co se při jeho výběru zaměřit a jakým kritériím věnovat maximální pozornost.

Nábytek do dětského pokoje vybírejte s láskou i ostražitostí

Mezi základní nábytek do dětského pokoje patří pohodlná postel, dostatečně prostorný pracovní stůl, kvalitní židle a samozřejmě i úložné prostory. To je základ, bez kterého se žádné dětské doupě neobejde. Níže vám poradíme, jak vybrat ty nejlepší kousky, které se budou pyšnit kvalitou a po vzhledové stránce nadchnou nejen vás, ale především vaší ratolest!

 1. Dětská postel

  Kvalitní spánek je důležitý pro každého z nás, v dětském věku je ale potřeba věnovat tomuto bodu zvýšenou pozornost. Dětské tělo, které se neustále vyvíjí a roste, potřebuje kvalitní oporu, kterou mu poskytne jen vhodná kombinace matrace a roštu. V tomto případě se nevyplatí šetřit, přeci jen jde o zdraví vašeho dítka. Pokud zanedbáte výběr postele a necháte svou ratolest spát na špatné matraci, může se to později projevit nepříjemnými zdravotními problémy.

 2. Psací stůl

  Při výběru psacího stolu myslete na to, že by měl dítěti poskytovat nejen dostatečně prostornou pracovní desku, na které se bude moci učit nebo psát úkoly, ale že by jeho součástí měl být i úložná prostor. Pokud vybíráte stůl pro menší dítko, dovolíme si vám doporučit tzv. rostoucí varianty, které porostou s potřebami i věkem vašeho dítka. Tyto stoly se dají výškově přizpůsobovat jeho potřebám a vydrží tak podstatně déle, nežli klasické varianty.

 3. Židle

  S dětskou židli se to má velmi podobně, jako s postelí. I v tomto případě nemyslete na úsporu peněz na úkor zdraví vašeho dítěte. Židle by měla ergonomicky vyhovovat potřebám dítka a pozornost věnujte i tomu, zda dokáže vyhovět i jeho anatomii. Kvalitní židli poznáte tak, že si ji můžete přizpůsobovat dle svých potřeb, to znamená libovolně měnit výšku nebo sklon opěradla. Samozřejmostí židle pro dítě jsou opěrky rukou, které mu pomohou sedět ve správném úhlu.

 4. Úložné prostory

  Jestli je něčeho v dětském pokojíčku nedostatek, pak jsou to nejčastěji úložné prostory, jejichž množství mnoho rodičů podceňuje. Úložné prostory jsou ale v dětském pokoji nepostradatelné. Zajistěte proto vaší ratolesti dostatek místa nejen pro uložení oblečení, ale i pro úschovu hraček nebo učení.

Fotografie publikována se svolením John Kasawa FreeDigitalPhotos.net