Poradíme jak vybrat dětské náušničky

Výběr prvních náušniček je pro rodiče nesnadný úkol, kdy při jejich výběru často tápou. To, co by rozhodně nemělo u dětských náušniček chybět, je dětská pojistka chránící proti rozepnutí. Měly by být drobounké a bezpečné, aby se nikde nemohly zachytit. Tudíž nejen vhodná velikost, ale i správný tvar hrají důležitou roli.

Neméně důležitým rozhodnutím je to, zda náušničky aplikovat propíchnutím lalůčku či nastřelením. Obě metody mají svá pro a proti. Nicméně my nebudeme momentálně míchat jablka a hrušky dohromady, dnes se zaměříme pouze na výběr náušniček.

Kdy je vhodná doba na náušničky?

Děťátko může své první náušničky nosit po prvním očkování proti tetanu, které se provádí přibližně tři měsíce po narození. Dříve se ouška propichovat nesmějí, protože by se u miminka mohla rozvinout infekce. Lékaři doporučují propíchnutí ušních lalůčku kolem 4-6 měsíce po narození. Mimo doby hraje však roli rovněž roční období. Ideální je jaro, přelom léta nebo podzim. Zima je nejméně vhodný měsíc kvůli tomu, že dítě nosí čepičku, což není pro hojící se ouška zrovna to nejlepší.

Jaký zvolit materiál?

Výběr materiálu je důležitý, neboť mnoho rodičů se již setkalo u svých dětí s alergií na kovy. K nejspolehlivějším a nejosvědčenějším materiálům patří bezpochyby zlato. Jestliže nepatříte k fanouškům žlutého zlata, lze vybrat náušničky z bílého zlata. K nejproblémovějším kovům patří nikl, od kterého se začíná upouštět.

Jak vybrat ty správné?

Jak jsme již zmínili výše, důležitý je tvar a zapínání náušničky. Vhodnější jsou zaoblené tvary, náušničky s dětskou pojistkou a zapínáním z přední strany na háček tzv. brizura. Díky tomu se lépe nasazují i sundávají. Co se motivů týče, těch je v současné době mnoho: květinky, srdíčka, zvířátka, ale i abstraktní tvary. Náušničky mohou být i osázené různě barevnými kamínky.

Obrázek: pixabay.com