První návštěva u tchyně: co byste měli vědět, než se poprvé setkáte!

První návštěva tchyněpotažmo obou rodičůmůže být hodně stresující záležitost. Pokud i vy stojíte před zkouškou ohněm a byla jste svým partnerem pozvána na návštěvu k jeho rodičům, zkuste si tuto situaci co nejvíce ulehčit – již tak budete zažívat nadmíru stresu, budou se vám potit dlaně a klepat kolena. Rozhodně není na škodu si o potencionální tchyni a tchánovi předem zjistit pár informací. Samozřejmě hned nemusíte svého partnera podrobit výslechu o všech nemocech v rodině, ale udělat si přehled o níže vypsaných maličkostech bude vaše sázka na jistotu. Budete-li vědět těchto pár drobností, pak vás budoucí tchyně v ničem nezaskočí!

 1. Témata, která jsou u nich doma tabu

  Snad v každé rodině a jistě i v té vaší je alespoň jedno téma, o kterém se zkrátka nemluví. Nezáleží na tom, zda se jedná o lásku k alkoholu strýčka z Pardubic, dávnou a časem promlčenou nevěru tetičky z Karlových Varů či jinou životní událost, která je prostě tabu – měla byste vědět, do jakých vod nebrouzdat, abyste sebe, partnera či oba rodiče nepřivedla do rozpaků. 

 2. Vadí jim projevy vaší lásky a vzájemné náklonnosti?

  Jak by potencionální tchyně s tchánem snášela vzájemné projevy vaší náklonnosti? Připadali by si trapně kdykoli byste jejich synáčka políbila, nebo by naopak byly ve stresu z toho, že jste se za celou dobu, co jste u nich v obýváku seděli na gauči, navzájem vlastně ani nedotkli? I tohle je dobré vědět, než se po sobě začnete sápat. 

 3. Co všechno potencionální tchyně ví o vašem vztahu?

  Představte si situaci:
  „A kde to Ivuško, vlastně bydlíte?“
  „Měla jsem byt za Brnem, ale teď co jsme s Lukášem v očekávání…“
  „Co že jste?“
  „No když teď čekáme tu rodinu…“
  „Co že čekáte?!“
  Zkrátka jde-li o tchyni, je dobré, dávkovat ji informace o vašem vztahu rozumně a postupně.

 4. Bude jim vadit, že budete spát v jedné posteli?

  Ačkoli se to v dnešní době zdá absurdní, pořád se najdou rodiče, kterým bude nepříjemné, pokud noc pod jejich střechou strávíte společně. Ano, dnešní doba je sice pokročilá, ale tchyně by se nemusela tvářit zrovna přívětivě, pokud byste se v pyžamku o jedné lehké košilce nakvartýrovala k jejímu synáčkovi do postele. Ujistěte se, že rodiče nebudou mít nic proti. 

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net