Posunky, postoj a jiné projevy řeči vašeho těla mohou zruinovat vztah, na němž jste dlouho pracovali. Těmto se obzvláště vyhněte

Fotografie: Freepik

Kvůli nevhodnému vyjadřování mnohdy vázne mezilidská komunikace, vztah pak není výjimkou. Proto byste si měli na některé věci dávat pozor.

Lidé spolu mohou komunikovat jak verbálně, tak neverbálně. Kromě používání mluveného a psaného slova tak můžete číst řeč těla či se pokoušet orientovat ve výrazech tváře druhého člověka. I když si myslíte, že nedovedete všechny posunky správně rozpoznat, stále existují takové výrazy, jimž rozumí téměř každý a které však nemusí být příjemné. Některé jsou dokonce pro druhou stranu natolik nevhodné, že byste jimi mohli zničit dlouhodobý vztah.

Fotografie: Unsplash

Nenoste bradu příliš vysoko

V jistých situacích může zvednutý nos naznačovat, že jste sebevědomý člověk, nesmíte to však přehánět. Zatímco na pracovním pohovoru byste měli mít bradu lehce zdviženou a nepředklánět se, ve vztahu je však potřeba projevit i trochu pokory. Lidé ale mají velmi často tendenci buď druhou stranu ovládat a mít bradu zdviženou, nebo ji nosit dole a být ovládán. Ve vztahu byste se však měli vzájemně respektovat a nenosit ji nahoře ani jeden.

Fotografie: Unsplash

Nebuďte zbytečně blízko, když to není třeba

I když jsou si dva lidé ve vztahu nakloněni, téměř každý potřebuje alespoň kousek svého osobního prostoru. Někdo se však na druhého tlačí, přibližuje se k němu na centimetry a následně na něj mluví, když má ústa téměř u ucha svého partnera. Všímejte si proto okamžiků, kdy se druhý začne odtahovat a dělat si trošku prostoru. Není to výzva k tomu, abyste se ještě více přiblížili, ale znamení, abyste udělali krok zpět.

Ruce byste neměli křížit

Pomocí paží, dlaní a prstů nekomunikují jen hluchoněmí, ale i slyšící lidé. Řeč těla dokáže ledacos prozradit či signalizovat, jak se přesně cítíte. Například takové překřížení rukou vytváří mezi vámi a druhou osobou jistou bariéru. Tento postoj o vás prozradí, že se před druhou osobou uzavíráte a už od počátku odmítáte její názor. Pokud tak při hádce nebo diskuzi překřížíte ruce, můžete si být téměř jisti, že se situace zhorší.

Fotografie: Unsplash

Vynechte speciální gesta

Není tomu tak dávno, co odborníci na řeč těla prozradili, kolik udělá jeden zvláštní posunek. Jednalo se konkrétně o gesto, které dělala Angela Merkelová, při němž měla ruce u pasu a lehce se dotýkala prsty. Původně měl tento posunek v lidech vzbudit důvěru a pocit bezpečí či klidu, nyní jsou jím však lidé přehlceni. Jelikož s ním začali téměř všichni politici, začalo gesto běžným lidem vadit a už ho vnímají spíše jako falešnou přetvářku.

Přestaňte neustále sledovat telefon

Při rozhovoru dvou lidí si druhá strana zpravidla vyžaduje vaši plnou pozornost, kterou byste jí taktéž měli věnovat. Občas se však stane, že ucítíte silné nutkání zkontrolovat, zda vám nepřišla nějaká zpráva či upozornění. Tento pocit budete muset překonat, jelikož koukání do telefonu vzbuzuje u druhé strany pocit, že jí nevěnujete patřičnou pozornost. Raději tak mobil opět schovejte do kapsy, abyste v někom nevzbuzovali pocit méněcennosti.

Zdroj: YourTango