Solné obvazy jsou zachráncem před bolestmi kloubů a kostí. Náplast však musí zabránit cirkulaci vzduchu

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí už se setkalo s tím, že je bolely kosti a klouby. Bohužel je opravdu těžké se toho zbavit a někdy je taková bolest opravdu nesnesitelná.

Solné obvazy jsou v léčitelství už dlouhá léta velice oblíbené. Dá se říct, že zachránily už mnoho životů. A nejlépe fungují právě na bolest kostí a kloubů. Pomocí těchto obvazů bylo zabráněno rozvoji gangrény, protože rány byly zcela zbaveny hnisu, zmírnil se zánět a otok a snížila se teplota poškozených tkání, říká doktorka Nancy Carteron. Jak správně používat solné obklady?

Jak je správně připravit

Nejdůležitější je vědět, že se tyto obklady musí správně používat, aby byly účinné. Nejprve si připravte hypertonický roztok. Vezměte 1 litr destilované vody a do ní nasypte sůl. Tu je třeba dobře promíchat, aby se úplně rozpustila. Poté vezměte složený obvaz a namočte ho do tohoto roztoku, jemně ho navlhčete a naneste na čistou pokožku.

Budete nadšení

Obvaz musí zcela pokrýt postižené a bolavé místo. Abyste zabránili cirkulaci vzduchu, zalepte všechny okraje nějakou náplastí. Obvaz nechte na těle přibližně 12 hodin, aby mohl správně účinkovat. Po proceduře místo opláchněte teplou vodou a pořádně osušte. Tyto kroky opakujte tak často, jak jen to bude nutné.

Jak tyto obvazy používat při různých onemocněních

Pokud vás trápí vředy, obvaz přeložte přibližně osmkrát, namočte ho do solného roztoku a přiložte na bolavé místo na 2–3 hodiny. Po této době obvaz odstraňte a pokožku jemně vysušte čistým ručníkem. Jestliže vás trápí bolest kostí a kloubů, měli byste bolavý kloub obvázat širokým obvazem namočeným v tomto roztoku. Nalepte na okraje náplast a nechte působit asi 8 hodin.

Fotografie: Pixabay

Léčba je dlouhá

Tyto obvazy můžete také použít k léčbě osteoporózy. Léčba solí rychle odstraňuje bolest, otok a zánět. Také dokážou snížit křehkost kostí. Obvazy se aplikují na postiženou oblast páteře nebo kloubu a nechají se působit přes noc. Ráno je potom odstraníte a pokožku očistíte vlhkým ručníkem. Průběh této léčby je však velice dlouhý.

Nachlazení a chřipka

Tyto solné obklady jsou také velice dobré proti bolestem v krku, kašli, laryngitidě a rýmě. Před spaním namočte 8 vrstev obvazu do solného roztoku a zakryjte jím krk a čelo. Nemoc a všechny příznaky s ní spojené vymizí do 4 dnů. Pokud u vás začíná chřipka, používejte je častěji a nechte je působit přes noc.

Bolest hlavy

Slané obklady pomáhají léčit migrénu a bolesti hlavy spojené s psychickou únavou. K tomu budete potřebovat pouze tenký bavlněný kapesník. Složte ho a namočte do solného roztoku. Poté ho přiložte na čelo a počkejte. Tyto obklady pomáhají rychle a účinně snižují bolest. Obvazová terapie se doporučuje především na noc a neměla by trvat déle než 5 dní.

Zdroj: Healthline, Zinoti